شماره 141 ماهنامه آینده‌نگر منتشر شد

سرخط رقابت

...

شماره 141 ماهنامه اقتصادی آینده‌نگر، نشریه اتاق بازرگانی تهران، در پایان خرداد 1403 با محوریت عبور از تنگناهای اقتصادی در 196 صفحه منتشر شد. در این شماره چند توصیه به دولت چهاردهم شده و خواسته بخش خصوصی از دولت آینده این است که فضای اقتصاد ایران را رقابت‌پذیر کنید.

شماره 141 نشریه آینده‌نگر با محوریت عبور از تنگناهای اقتصادی در 196 صفحه منتشر شد.

در این شماره محمود نجفی‌عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران در سرمقاله این شماره با عنوان عبور از تنگناها، چند توصیه به دولت چهاردهم کرده است که شامل پایان دادن به اقتصاد دستوری و دولتی، جذب سرمایه‌گذاری، تک نرخی کردن ارز، حل مشکل تورم، کاهش بوروکراسی و سامانه محوری، پایان دادن به ناترازی انرژی، گسترش روابط خارجی و حل بحران تحریم‌ها و ساماندهی یارانه انرژی است.

عنوان اصلی پرونده این شماره بخش «آینده ما» تحدید تجارت است و این سوال پرسیده شده که «تجارت خارجی ایران در چه شرایطی قرار داد و مقررات جدید چه تاثیری بر آن خواهد داشت؟»

در پرونده توسعه این شماره به مدارهای توسعه نیافتگی در ایران اشاره شده و به صورت مشخص به توسعه عمرانی و چالش‌هایی که همیشه پیش روی آن وجود داشته، پرداخته است.

از این شماره بخشی با عنوان ثابت دیده‌بان به مجله اضافه شده که با همکاری معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران تهیه و تدوین شده است.

گزارش اصلی بخش پرونده این شماره به موضوع طرح دولت برای تقسیم استان تهران به دو تا سه استان اختصاص دارد. الکترونیکی شدن امور و خدمات با ظهور و رشد سریع سامانه‌ها ممکن شد. چالش‌های فعالان اقتصادی با سامانه‌ها موضوع مورد طرح در بخش راهبرد است.

نسخه پی‌دی‌اف باکیفیت تازه‌ترین شماره ماهنامه آینده‌نگر به همراه شماره‌های قبلی را می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید.

دریافت ماهنامه آینده‌نگر 

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?78020

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط