شماره 140 ماهنامه آینده‌نگر منتشر شد

آغاز تلاش عمومی برای حذف بروکراسی‌های زائد به کجا می‌رسد؟

...

شماره 140 ماهنامه اقتصادی آینده‌نگر، نشریه اتاق بازرگانی تهران، در پایان اردیبهشت 1403 با محوریت بررسی تلاش عمومی برای حذف بروکراسی‌های زائد در 196 صفحه منتشر شد.

شماره 140 نشریه آینده‌نگر با طرح این پرسش کلیدی که «آغاز تلاش عمومی برای حذف بروکراسی‌های زائد به کجا می‌رسد؟» انتشار پیدا کرد.

بن‌بست انرژی موضوع اصلی این شماره راهبرد است و این سوال پاسخ داده است که چرا ایران با ناترازی انرژی روبه‌رو شد.

قفل دولتی بر اقتصاد ایران عنوان پرونده این شماره بخش توسعه است و این سوال پاسخ داده است که آیا زیرساخت‌های توسعه اقتصادی و صنعتی فراهم است؟در این پرونده مطالبی از یدالله دادگر استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی، حسین جمالی عضو هیات علمی بازنشسته دانشگاه مازندارن، کمال اطهاری افتصاددان توسعه، خالد توکلی جامعه شناس توسعه، حسین حقگو کارشناس اقتصادی و مسعود سپهر جامعه شناس منتشر شده و با فرشاد مومنی اقتصاددان هم گفتگو شده است.

تعیین دستمزد کارگران هر ساله به یک چالش جدی در کشور تبدیل می‌شود و در نهایت هم با دلخوری از سوی حاضران به خصوص نمایندگان کارگری به پایان می‌رسد. در پرونده این شماره گزارش به نظام تعیین دستمزد پرداخته‌ایم و به این پرسش پاسخ داده‌ایم که چه راهکاری برای تعیین دستمزد باید مشخص شود.

از نسل زد این روزها بسیار می‌شنویم، جمعیتی جوان که حدود جمعیتی آنها 25 میلیون نفر است و آینده ایران در حوزه‌های مختلف را آنها شکل می‌دهند. شهاب جوانمردی نایب‌رئیس اتاق تهران در گزارشی تحقیقی به ویژگی‌های این نسل و حضور آن‌ها در کسب‌وکارها پرداخته است.

دریافت نسخه پی‌دی‌اف شماره 140 آینده‌نگر

دریافت و مطالعه تمامی شماره‌های ماهنامه آینده‌نگر

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?77875

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط