رئیس اتاق تهران در نامه‌ای از نمایندگان مردم به دلیل تصویب تعطیلی شنبه به‌جای پنجشنبه تقدیر کرد

برگ زرینی در تعامل میان بخش خصوصی و مجلس رقم خورد

...

محمود نجفی عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران، طی نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، از اقدام نمایندگان در تصویب پیشنهاد کمیسیون اجتماعی مجلس در بررسی لایحه اصلاح ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری تقدیر کرد و آن را برگ زرینی در کارنامه تعامل بخش خصوصی و مجلس خواند که ثمرات آن در اقتصاد و به‌ویژه تجارت خارجی کشور نمایان خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی از نمایندگان مردم در مجلس به دلیل تصویب افزوده شدن روز شنبه به‌جای پنجشنبه به تعطیلات پایان هفته تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، محمود نجفی عرب در این نامه خطاب به محمدباقر قالیباف گفت: بررسی لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری و تصویب تعطیلی روزهای جمعه و شنبه، براساس مطالعه و تحقیق فراگیر صاحبنظران، برگ زرینی در کارنامه تعامل میان فعالان بخش خصوصی، کارشناسان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به شمار می‌رود. به طور حتم ثمرات پربرکت این همکاری و اقدام، به زودی در اقتصاد و جامعه ایران و به خصوص تجارت خارجی نمایان خواهد شد.

او افزود: ضمن آنکه تصویب این قانون با رای بالای نمایندگان، محترم مجلس، نشان داد که همکاری و همفکری میان دلسوزان کشور می‌تواند راهگشای توسعه اقتصاد ملی و رفع برخی موانع و خودتحریمی‌های داخلی باشد.

رئیس اتاق تهران با تاکید بر اینکه رویکرد نمایندگان و به‌طور خاص اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس نشان از حساسیت آنها به خواست و تقاضای عمومی مردم، کارآفرینان و فعالان اقتصادی برای انجام اقدامات اصولی دارد، گفت: تصمیم ساماندهی تعطیلات پایان هفته با اضافه شدن روز شنبه به‌جای پنجشنبه به تعطیلات که انطباق روزهای کاری داخلی با شرکای خارجی را بیشتر و فرصت تعامل با بازارهای بین‌المللی را گسترده‌تر می‌کند، به‌ویژه در زمانه‌ای که کشور به امید و هم‌افزایی برای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» نیاز دارد، بسیار مغتنم است.

نجفی عرب ادامه داد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در ماه‌های اخیر طی نامه‌نگاری‌های متعدد با مجلس و دولت محترم و نهادهای اثرگذار در رابطه با تدوین و تصویب این لایحه اصلاحی، اعلام روشن و صریح مواضع خود در قالب بیانیه و حتی استفتا از آیات عظام و مراجع تقلید، تلاش جمعی خود را بر آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به تصمیمگیران و آحاد جامعه در باب مزایای انتخاب شنبه بهجای پنجشنبه به کار بست.

رئیس اتاق بازرگانی تهران ضمن تقدیر از همراهی نمایندگان مجلس و ابراز امیدواری نسبت به تداوم این رویکرد تعاملی برای توسعه همه‌جانبه کشور گفت: فعالان اقتصادی و بخش خصوصی کشور امید دارند این لایحه که با اکثریت آرا نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده در شورای محترم نگهبان نیز مورد تایید قرار گرفته و جهت اجرا به دولت محترم ابلاغ شود.

لازم به ذکر است که پس از تلاش‌های بسیار اتاق تهران و همراهی تشکل‌های و فعالان بخش خصوصی در بیان مزایای تعطیلی شنبه و مضرات تعطیل کردن پنجشنبه از تریبون‌ها و رسانه‌های مختلف، نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، در جریان بررسی گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد لایحه اصلاح ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری پس از استماع نظر موافقان و مخالفان با ماده واحده این لایحه مبنی بر تعطیلی شنبه‌ها با ۱۳۶ رأی موافق، ۶۶ مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۵ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند. این مصوبه برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال می‌شود. 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?77846

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط