رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران خبر داد

آغاز دوره دوم «گفت‌و‌گوهای داورانه» با تمرکز بر تازه‌های حوزه داوری

...

حمیدرضا علومی، رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران از آغاز دوره دوم «گفت‌و‌گوهای داورانه تهران» خبر داد و اعلام کرد که این دوره روی بررسی یافته‌ها و تازه‌های داوری متمرکز خواهد بود.

رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه دوره نخست «گفت‌وگوهای داورانه تهران» که سال 1402 برگزار شد به موضوع اجرای آرای داوری اختصاص داشت، توضیح داد که در دوره دوم برگزاری این رویداد که از 25 اردیبهشت ماه آغاز می‌شود، یافته‌ها و تازه‌های داوری در قالب پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان دوره‌های ارشد و دکترا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

 به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، حمیدرضا علومی با اعلام این خبر گفت: در دوره اول گفت‌وگوهای داورانه، 10 نفر از اساتید، قضات و وکلای مطرح کشور راجع به 10 جنبه بسیار مهم از حوزه اجرای آرای داوری سخن گفتند و به دلیل اقبال گسترده به این جلسات، این پیشنهاد مطرح شد که ماحصل این دوره به صورت یک کتاب گردآوری و منتشر شود که انتشار این کتاب در دستور کار قرار خواهد گرفت.

او با بیان اینکه بیش از 200 نفر در دوره نخست این رویداد شرکت کردند، ادامه داد: از آنجا که داوری یکی از موضوعات روز و در حال تحول است و بسیاری از این تحولات در پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی منعکس می‌شود، تصمیم گرفتیم که در دوره دوم در جریان برگزاری گفت‌وگوهای داورانه، منتخب پایان‌نامه‌ها و رساله‌های مربوط به داوری را توسط پژوهشگر و در صورت لزوم با حضور استاد راهنمای آن به نقد بگذاریم؛ بنابراین تمرکز ما در این دوره، بررسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌هایی با موضوع داوری است که در دانشگاه‌های سراسر کشور از آن دفاع شده است.

رئیس مرکز داوری اتاق تهران درباره فرآیند انتخاب این پایان‌نامه‌ها توضیح داد: برای گزینش این پایان‌نامه‌ها فراخوانی در شبکه‌های مجازی مربوطه صادر شد و از میان تعداد قابل توجهی پایان‌نامه ارائه شده، شماری از پایان‌نامه‌های برتر که جنبه کاربردی‌تری داشتند برای نقد و بررسی انتخاب شدند.

به گفته او، تا پیش از آغاز تعطیلی تابستانی دانشگاه‌ها در تیرماه، پنج نشست از سلسله جلسات گفت‌وگوهای داورانه برگزار می‌شود و پس از تعطیلات تابستانی، بررسی هفتگی حداقل یک رساله و پایان‌نامه ادامه خواهد یافت.

حمیدرضا علومی در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری چنین نشست‌هایی گفت: هدف اصلی برپایی این جلسات آن است که بستری برای گفت‌وگو و تبادل نظر میان داوران و علاقمندان به داوری فراهم شود و مرکز داوری اتاق تهران به عنوان مرکز داوری در قلب پایتخت بتواند میزبان مناسبی برای این گفت‌وگوها باشد.

او با اشاره به تکمیل ظرفیت ثبت‌نام حضور در این دوره دوم گفت‌وگوهای داورانه، تاکید کرد که با توجه به اقبال عمومی، برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های بعدی نیز صورت خواهد گرفت و از طریق سایت و شبکه‌های مجازی اتاق تهران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?77833

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط