احکام مالیاتی قانون بودجه سال 1403 تشریح شد

افزایش مالیات بر ارزش افزوده به 10 درصد

...

به موجب احکام مالیاتی قانون بودجه سال 1403 که در واپسین روزهای سال 1402 ابلاغ شده، نرخ مالیات بر ارزش افزوده به 10 درصد افزایش یافته است.

قانون بودجه سال 1403 کل کشور (بخش اول) که در جلسه علنی 21 اسفندماه مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، در تاریخ 29 اسفندماه توسط رئیس‌جمهور ابلاغ شد. از جمله مهمترین تغییرات مالیاتی در این قانون می‌توان به افزایش یک درصدی نرخ مالیات بر ارزش افزوده موضوع ماده 7 این قانون اشاره کرد که نرخ مالیات بر ارزش افزوده را به 10 درصد می‌رساند.

هم‌چنین از دیگر تغییرات می‌توان به محدود شدن معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی و اعلام سقف مجاز برای بهره‌مندی از این مشوق‌های مالیاتی، ایجاد اظهارنامه برآوردی و رسیدگی حسابرسی سامانه‌ای (سیستمی) بر اساس میزان فعالیت مودیان مالیات بر ارزش افزوده سنوات 1378 تا 1400  که اظهارنامه خود را در موعد مقرر تسلیم نکرده‌اند، تغییر سقف میزان فروش کالا و خدمات  سالانه مودیان مشمول ماده (100) قانون مالیات‌های مستقیم به حداکثر 1500 برابر و ... اشاره کرد.

احکام مالیاتی در قانون بودجه سال 1403 با تفکیک ضوابط مربوط به مالیات بر ارزش افزوده، ضوابط مربوط به صادرات، احکام کلی مالیاتی، ضوابط مربوط به مالیات حقوق، مالیات تکلیفی، پایانه‌های فروشگاهی و ... در جدولی به طور کامل آورده شده است که می‌توانید اینجا دریافت و مطالعه کنید.

جدول تغییرات مالیاتی قانون بودجه 1403

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?77669

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط