ریس اتاق بازرگانی تهران در واکنش به انتخاب شعار سال ۱۴۰۳: 

آمادگی کامل بخش خصوصی برای کمک به تحقق شعار سال

...

ریس اتاق بازرگانی تهران در واکنش به انتخاب شعار سال ۱۴۰۳ نوشت که « جهش تولید با مشارکت مردمی» است نوشت که برای محقق شدن آن نیاز است که بخش خصوصی تلاش کند و در مقابل دولت گره گشایی کند.

ریس اتاق بازرگانی تهران با استقبال از انتخاب شعار :
آمادگی کامل بخش خصوصی برای کمک به تحقق شعار سال 

دکتر محمود نجفی عرب ریس اتاق بازرگانی تهران با استقبال و تقدیر از انتخاب و ابلاغ شعار « جهش تولید با مشارکت مردمی» برای سال ۱۴۰۳ گفت: خوشبختانه در این شعار دو رویکرد مهم نهفته است. نکته اول اینکه در بالاترین سطح مدیریتی کشور این اتفاق نظر وجود دارد که اقتصاد و ضعف‌های آن مهمترین مسئله امروز کشور است. همچنین به این نکته توجه شده که بدون مشارکت بخش خصوصی یعنی همان مردم، امکان توسعه و پیشرفت اقتصادملی وجود ندارد. این تجربه در تمام جهان از شرق تا غرب وجود دارد و در ایران هم از زمان ابلاغ اصل ۴۴ قانون اساسی، رویکرد واگذاری اقتصاد به مردم کلید خورده‌است، هرچند متاسفانه موفقیتی نداشته‌است. ولی حالا با توجه به تصریح و تاکید مقام معظم رهبری بر جایگاه ویژه مشارکت های مردمی در جهش تولید، می‌توان گام‌های مهمی ذیل این شعار برداشت و فرصت بديع و تاریخی برای بخش خصوصی فراهم ساخت تا نقش مؤثر خود را در ارتقاء توان اقتصاد ملی به نمایش بگذارد. 

ریس اتاق بازرگانی تهران افزود: پیام رهبر انقلاب در نخستین روز سال جدید ، نقشه راهی برای گشایشی نوین در عرصه اقتصادی ایران و افزایش توان وطن عزیزمان در رهایی از بند کاستی ها را رمز گشایی می کند. بی تردید شرط توفيق و تحقق شعار سال،توجه ،دقت و احساس مسئولیت ارکان کشور به ابعاد این شعار است که با اهتمام‌ به اجرای آن،به طور حتم مسیر اقتصاد کشور، متفاوت و این بیمار به سرعت بهبود می‌یابد. ضمن آنکه رهبری در بیانات دیگرشان در روز اول فرودین به مسائل کلیدی دیگری مانند ارتباط تجاری موثر خارجی با کشورهای دیگر جهان هم اشاره کردند. با بهبود روابط خارجی وگسترش تعاملات اقتصادی، به طور حتم افزایش صادرات و امکان رشد اقتصاد ممکن‌  خواهد شد. 

نجفی عرب بیان داشت: نگاه به جوانان و بهره مندی از ظرفیت  موسسات دانش بنیان، رویکرد مطالبه گرایانه در دیپلماسی اقتصادی با محوریت همکاری موثر با همسایگان ، خصوصا در زنجیره های ارزش مشخص و تبدیل فرصت مفاهمات به توانمندی بازرگانی - صنعتی، تمرکز بر تولید صادرات گرا و تاکید بر رفع مداخلات زائد در عملکرد بخش خصوصی، بهره گیری از سرمایه های بخش خصوصی و عمومی در  اتمام و  بهره برداری از پروژه های نیمه تمام ، ارکان تحقق اقتصادی مردم نهاد است که می تواند در تعامل مطلوب میان اتاقهای بازرگانی به عنوان تشکل مردمی با قدمت ۱۴۰ سال با دولت و نهادهای سیاست گذار ، جامه عمل پوشانیده شود.

وی افزود: اتاق تهران امادگی کامل خود در ایفای رسالت تاریخی برای تلاشی همه جانبه به منظور سازماندهی بخش خصوصی در دستیابی به جهش اقتصادی و کمک به دولت در رفع معضلات اقتصادی کشور را اعلام می‌کند. شايسته است دولت نیز با تسریع در روند رفع موانع و مشاوره و همفکری بیشتر با بخش خصوصی در  تصمیم های اقتصادی، مسیر تفاهم با بخش مردمی اقتصاد را بهبود و تعمیق ببخشد.

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?77654

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط