در دیدار نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد و رئیس مرکز سرمایه‌گذاری اتاق تهران مطرح شد

ضرورت ارتقای دانش در مورد مفهوم زنجیره ارزش

...

در دیدار نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران در ملاقات با فریال مستوفی، رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق تهران، بر مساله عدم توسعه مفهوم زنجیره ارزش در اقتصاد تاکید و برای برگزاری کارگاه‌هایی در راستای تشریح آن برنامه‌ریزی شد.

در نشست مشترک رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران و نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران، زمینه‌های همکاری به ویژه در حوزه زنجیره ارزش و سرمایه‌گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این جلسه که متعاقب مذاکرات و گفت‌وگوهای به عمل آمده میان نمایندگان مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق تهران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در حاشیه نشست دور هشتم مجمع جهانی سرمایه‌گذاری به میزبانی آنکتاد (WIF) در ابوظبی برگزار شد، به بررسی موضوع زنجیره­های ارزش اختصاص یافت.

فریال مستوفی، رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق تهران در این ملاقات، با اشاره به نقش مهمی که توجه به زنجیره‌های جهانی و منطقه‌ای ارزش در توسعه صنعتی و اقتصادی کشورها دارد، به عدم وجود دانش و شناخت کافی از این زنجیره‌ها در ایران اشاره کرد و گفت: این موضوع در ایران آن‌چنان که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته و به منظور دستیابی به شناخت دقیق از این مفهوم، دپارتمان زنجیره ارزش در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری ایجاد شده است.

در ادامه این جلسه، برخی از تجربه‌های موفق یونیدو در این زمینه توسط نماینده این سازمان تشریح شد و او به اهمیت نقش بخش خصوصی در توسعه زنجیره های ارزش تاکید کرد.

در این جلسه همچنین بر ضرورت و اهمیت آگاهی‌رسانی درباره مقوله زنجیره‌های ارزش تاکید شد و در ادامه طرفین در خصوص چگونگی همکاری مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند و در نهایت مقرر شد کارگاه‌هایی با هدف ارتقای دانش در مورد مفهوم زنجیره ارزش با تاکید بر روش‌ها و تجربه‌های آموخته شده جهانی به عنوان شروع همکاری برنامه‌­ریزی شود.

 

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?77485

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط