عضو هیات نمایندگان اتاق تهران خبر داد

 راه‌اندازی مرکز ارائه خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر

...

حمیدرضا صالحی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، اعلام کرد مرکز ارائه خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر با هدف تسهیل و تسریع در احداث نیروگاه های تجدیدپذیر به همت انجمن سازندگان و تأمین‌کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر (ساتکا) راه‌اندازی شده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان و تأمین‌کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر (ساتکا) از راه‌اندازی مرکز خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر این انجمن خبر داد و گفت که این مرکز با هدف تسهیل و تسریع در کار احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر راه‌اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران به نقل از ایسنا، حمیدرضا صالحی، در مراسم افتتاح مرکز خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: مراجعان به این مرکز خدمات، صنایع متقاضی احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر (خورشیدی) و همچنین مشترکان خانگی هستند. همیشه این نیاز احساس می‌شد که متقاضیان احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر نیازمند مشاوره حضوری و اختصاصی از طرف بخش خصوصی و نیز ارگان‌های مرتبط در یک محل متمرکز شوند.

او هدف از راه‌اندازی این مرکز را مشاوره حضوری و تخصصی به متقاضیان احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر (خورشیدی) دانست و افزود: به متقاضیان از قبل وقتی اختصاص داده می‌شود، تا در آن زمان مشخص شده در محل حاضر شده و به بخش پنجره واحد ارگان‌ها، بخش ارائه و بخش نمایشگاه دائمی مراجعه کنند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به اینکه در مرکز خدمات، بخش پنجره واحد ارگان‌ها وجود دارد، ادامه داد: در این بخش نمایندگان ارگان‌های مرتبط با نیروگاه‌های تجدیدپذیر شامل شرکت‌های توزیع برق، برق منطقه‌ای، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا)، بورس انرژی، شرکت شهرک‌های صنعتی و سایر ارگان‌ها حضور دارند؛ بنابراین مراجعان به مرکز می‌توانند پرسش‌های خود را با نمایندگان ارگان‌ها در میان بگذارند.

صالحی گفت: همچنین مرکز خدمات دارای بخش نمایشگاه دائمی است و در این نمایشگاه، محصولات و تجهیزات نیروگاه‌های تجدیدپذیر قرار دارد و شرکت‌های فعال در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر پاسخگوی سؤالات مراجعان هستند و مشاوره‌های لازم را به صنایع ارائه می‌دهند.

او با بیان اینکه در مرکز خدمات، سالنی برای ارائه مطالب به مراجعان تعبیه شده است، ادامه داد: در این بخش قوانین و مقررات، موارد فنی و اقتصادی مرتبط با احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر به مراجعان توضیح داده می‌شود.

رئیس هیات مدیره ساتکا گفت: باتوجه‌ به تصویب قوانینی مانند ماده ۱۶ قانون جهش تولید دانش‌بنیان مبنی بر الزام صنایع با دیماند بیشتر از یک مگاوات به تأمین ۱ تا ۵ درصد از برق مصرفی خود از انرژی‌های تجدیدپذیر، استقبال صنایع بزرگ برای احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر زیاد شده است و صنایع سؤالات بسیاری دارند که می‌باید پاسخ داده شود. ما ضمن برگزاری سمینارهایی در استان‌های کشور، تصمیم گرفتیم که یک مرکز خدمات نیز راه‌اندازی شود تا صنایع بتوانند به‌صورت حضوری مراجعه و سؤالات خود را مطرح کنند.

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?77479

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط