مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران برگزار کرد

نشست منتورینگ رویداد جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها در حوزه سلامت دیجیتال

...

مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران که قصد دارد رویدادی برای معرفی توانمندی استارت‌آپ‌های حوزه سلامت برگزار کند، نشست منتورینگ این رویداد را با صاحبان 15 طرح برگزار کرد تا فعالان این حوزه برای ارائه توانایی خود در روز رویداد از آمادگی کافی در برابر سرمایه‌گذاران برخوردار باشند.

مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران در نظر دارد با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و فناوری وستا، رویدادی با هدف مرتبط ساختن سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه سلامت دیجیتال برگزار ‌کند و به همین منظور جلسات منتورینگ این رویداد را در ساختمان شماره 3 اتاق بازرگانی تهران و با حضور صاحبان طرح‌های رسیده به این رویداد، برگزار کرد.

ارکان سلامت دیجیتال طی دهه‌های گذشته در سرتاسر جهان به حوزه سلامت وارد شده‌اند اما در کشور ما هنوز نتوانسته‌اند به جایگاه قابل توجهی دست پیدا کرده و تحولی در حوزه سلامت کشور ایجاد کنند. با نگاهی اجمالی به نحوه تعامل ارکان سیستم سلامت درمی‌یابیم که سالیان سال است وضعیت این حوزه تغییر چندانی نکرده است.

این در حالی است که تقریبا همه متخصصان و صاحبنظران معتقدند سلامت تغییری شگرف در آینده حوزه سلامت ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل و با توجه به اهمیت لزوم جذب سرمایه در این حوزه و همچنین، در راستای ماموریت‌ها و اهداف مرکز، رویدادی با محوریت حوزه سلامت دیجیتال، برگزار خواهد شد.

بعد از پایان مهلت دریافت طرح‌ها و ایده‌های این رویداد که با هدف جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان برنامه‌ریزی شده است، 15 طرح به‌عنوان طرح‌های منتخب با سطوح فناوری بالا که قابلیت حل مشکلات حوزه سلامت دیجیتال کشور را دارا هستند،  غربالگری شده و به جلسات منتورینگ راه یافتند.

به دلیل عدم وجود گفتمان مشترک، تعامل دو طرف عرضه و تقاضای فناوری در این حوزه با چالش‌هایی جدی مواجه شده است. از این رو، برگزاری جلسات منتورینگ به عنوان یک اصل در رویدادهای مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران در نظر گرفته شد که طی آن، تیم‌های شرکت‌کننده بتوانند با نظارت منتورها برای روز پایانی رویداد و نحوه ارائه و مکالمات کسب‌وکاری جهت تعامل با سرمایه‌گذاران و اقناع آنها آماده شوند.

در این رویداد هم از منتورهای مطرح در حوزه‌های تخصصی مرتبط با عنوان رویداد و منتورهای برجسته کسب‌وکار دعوت شد که تا روز پایانی رویداد، در کنار تیم‌ها باشند. جلسات منتورینگ فرصت‌های شبکه‌سازی و قرار گرفتن در مقابل سرمایه‌گذاران را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده و امکان عملکرد صحیح و تعامل متقابل را بیش از گذشته برایشان فراهم می‌کند.

بر اساس این گزارش، بعد از برگزاری جلسات منتورینگ و انجام فرآیندهای مورد نیاز تیم‌ها و شرکت‌های دارای محصول، طرح و ایده در مقابل شبکه سرمایه‌گذاران قرار خواهند گرفت. البته سرمایه‌گذاران شرکت‌کننده در این رویداد نیز به‌صورت هدفمند پایش و ارزیابی شده‌اند و طی رایزنی‌های صورت گرفته جهت حضور در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند. بعد از ارائه تیم‌ها و تعامل با سرمایه‌گذاران در روز پایانی رویداد جلساتی بین این دو گروه برگزار شده و طی قراردادی مدل همکاری آنها مشخص شده و مورد توافق طرفین قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، روز پایانی رویداد جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها در حوزه سلامت دیجیتال روز چهارشنبه 18 بهمن ماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور تیم‌های برگزیده، سرمایه‌گذاران و سایر مدعوین برگزار خواهد شد.

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?77430

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط