گمرک ایران گزارش عملکرد درآمدی پنج ماهه امسال را منتشر کرد

افزایش میزان درآمدها از محل حقوق ورودی و مالیات ارزش‌افزوده

...

گمرک ایران در گزارشی، درآمدها و عملکرد وصولی‌ این سازمان از جمله واریزی بابت مالیات ارزش‌افزوده طی پنج ماهه امسال را اعلام کرد.

محمد رضوانی‌فر، رئیس‌کل گمرک ایران، طی نامه‌ای به محمود نجفی عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران، آمار و داده‌هایی از میزان درآمدهای گمرک در پنج ماهه نخست سال منتشر کرد که نشان از افزایش قابل توجه این درآمدها دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، طبق این گزارش، میزان حقوق ورودی وصولی کالاها در پنج ماهه اول سال ۱۴۰۲ معادل ۲۱ هزار و ۴۳۴ میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۵ درصد رشد را نشان می‌دهد. این در حالی است که میزان حقوق ورودی وصولی کالاها به علاوه خودرو، گوشی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار و ۲۲ ردیف درآمدی گمرک در این مدت، به ۲۹ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان می‌رسد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۴ درصد افزایش داشته است.
همچنین گمرک ایران اعلام کرده‌است که میزان مالیات بر ارزش افزوده وصولی گمرک در پنج ماهه اول امسال معادل ۳۵هزار و ۴۹۴ میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بسیار بالای ۹۷ درصدی را تجربه کرده است.
در نهایت اینکه جمع کل وصولی و واریز به خزانه در پنج ماهه اول سال معادل ۶۴ هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸۶ درصد رشد داشته است.
اطلاعات و آمار بیشتر را می‌توانید از فایلی که در لینک زیر قرار گرفته، دریافت و مطالعه کنید.

خلاصه گزارش درآمدی و عملکرد وصولی گمرک در پنج ماهه 1402

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط