در نشست هیات تجاری استان هوبی چین در اتاق بازرگانی تهران بررسی شد

توسعه مناسبات تجاری ایران و چین از کانال‌های استانی

...

با حضور هیات تجاری از استان هوبی چین در اتاق بازرگانی تهران و طی نشستی که اعضای این هیات با مشاور دبیرکل اتاق تهران در امور چین برگزار کردند، امکان توسعه مناسبات تجاری استان‌های تهران و هوبی چین مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این جلسه که دو طرف یادداشت تفاهم همکاری نیز به امضا رساندند، فریدون وردی‌نژاد، مشاور دبیرکل اتاق تهران در امور چین، از جمله فرصت‌های توسعه مناسبات اقتصادی میان ایران و چین را تقویت همکاری‌های استانی میان دو کشور عنوان کرد و یادآور شد که علاوه بر این، اجرای پروژه یک کمربند یک راه که از سوی دولت چین در دستورکار قرار گرفته است نیز توسعه مناسبات اقتصادی میان دو کشور نیز امکان‌پذیر است.

وردی‌نژاد همچنین به سند همکاری راهبردی 25 ساله میان ایران و چین اشاره کرد و به گفته وی، اجرای این تفاهم‌نامه که میان دولت‌های دو کشور به امضا رسید، مسیر گسترش همکاری‌های اقتصادی میان بخش‌خصوصی ایران و چین را نیز هموار خواهد کرد.

وی همچنین بر تبادل هیات‌های تجاری میان استان‌های تهران و هوبی چین تاکید کرد و شناسایی زمینه‌های همکاری بخش‌خصوصی این دو منطقه را از جمله اهداف امضای تفاهم‌نامه همکاری‌ها میان دو طرف دانست.

همچنین، ژانگ آیگوا رئیس هیات تجاری اعزامی استان هوبی و دبیرکل کنگره دائم نمایندگان خلق این استان در چین، طی سخنانی به آمادگی این کنگره برای تقویت همکاری‌ها با اتاق تهران در راستای توسعه مناسبات اقتصادی بنگاه‌های دو کشور اشاره کرد و یادآور شد که با اعزام هیات‌های تجاری دیگری از این استان به ایران، فرصت‌های تجاری میان این دو منطقه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط