آئودی دست از بلندپروازی برنمی‌دارد

تعهد به نوآوری

...

هوش مصنوعی همه تولیدکنندگانی را که با فناوری سروکار دارند، بلندپرواز کرده است، و آئودی هیچ‌وقت دست از بلندپروازی برنمی‌دارد. این شرکت سال‌هاست که تلاش دارد خودروهای بدون راننده را تولید کند. در واقع آئودی قرار است استقلال در رانندگی را به مرحله نهایی برساند

نوآوری برگ برنده هر شرکتی است، اما همه نمی‌توانند به بهترین نحو، نوآوری را وارد کار خود کنند. شرکت خودروسازی آئودی یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در زمینه اجرای ایده‌های نوآورانه است. بسیاری از تحلیل‌گران در بازار خودرو، این شرکت را طلایه‌دار عرصه نوآوری در خودروسازی می‌دانند. گذر زمان نشان داده که آئودی می‌تواند هر مانعی را کنار بزند و به کمک نوآوری، انقلابی در صنعت ساخت خودرو ایجاد کند. همه شرکت‌های خودروسازی کارشان این است که وسیله‌ای بسازند که با چهار چرخ حرکت می‌کند، اما نوآوری می‌تواند این وسیله را از بقیه متمایز کند یعنی همان کاری که آئودی کرد. برخی از این نوآوری‌ها تجربه‌ای منحصربه‌فرد هستند که برای خودروسازها می‌تواند قابل تامل باشد.

سیستمی برای روزهای سرد و برفی

آئودی در سال 1980 خودروهایش را با سیستمی معرفی کرد که در دنیای خودروسازی، انقلابی بود. سیستم جدید به رانندگان این امکان را می‌داد که در شرایط برفی یا زمانی‌که جاده خیس و لغزنده است، کنترل هر چهار چرخ را در اختیار داشته باشند. این یعنی خودرو در شرایط ناپایدار، پایداری بیشتری را تجربه می‌کرد. این فناوری جدید، خیلی زود به یکی از مسائل مورد توجه در سایر خودروسازها هم تبدیل شد. در واقع با این اقدام، امنیت رانندگان در جاده‌ها افزایش پیدا کرد.

آسایش برای راننده

شرکت آئودی یکی از برترین شرکت‌ها به لحاظ معرفی خدماتی است که به راننده هنگام رانندگی، احساس راحتی می‌دهد. برای مثال در سال 2004 سیستم ام‌ام‌آی را در خودروهای خود قرار داد که به راننده در زمینه مسیریابی کمک می‌کند. این سیستم دستیار صوتی هم دارد و راننده می‌تواند بدون حواس‌پرتی و نگاه به نقشه، مسیرش را از طریق دستیار صوتی پیدا کند. این آسایش و راحتی که این روزها به نظر ساده می‌آید، در سال 2004 یکی از فناوری‌های جذابی بود که خودروهای آئودی را متفاوت می‌کرد.

 ماشین‌هایی که خودشان را پارک می‌کنند

بسیاری از شهرهای بزرگ مشکل جای پارک دارند و پارک کردن خودرو در فضاهای اندک شهری، معضل به شمار می‌آید. شرکت آئودی سال‌ها پیش در این زمینه فکر کرده و راهکاری برای پارک کردن در شرایط سخت در نظر گرفته که راننده می‌تواند از آن بهره بگیرد. در برخی از شرایط که جای کمی برای پارک کردن وجود دارد، خودرو می‌تواند به کمک اهرم‌هایی که درون آن قرار گرفته، در شرایطی منعطف قرار بگیرد و در آن فضای کم به صورت خودکار، قرار می‌گیرد.

نگران ترافیک نباشید!

رانندگی در ترافیک یکی از دشوارترین کارهاست. خودروسازان در شرکت آئودی نخستین بار فناوری خاصی را در خودروها تعبیه کردند که به کمک آن، خودرو در ترافیک به صورت خودکار و با سرعتی پایین پیش می‌رود. در این شرایط، راننده نیاز نیست مدام در چالش باشد، بلکه کافی است خودش را به دست نوآوری موجود در خودرو بسپارد. این امکانات، به راننده کمک می‌کند آسایش بیشتری را هنگام رانندگی در ترافیک تجربه کند.

پیش به سوی استقلال

هوش مصنوعی همه تولیدکنندگانی را که با فناوری سروکار دارند، بلندپرواز کرده است، و آئودی هیچ‌وقت دست از بلندپروازی برنمی‌دارد. این شرکت سال‌هاست که تلاش دارد خودروهای بدون راننده را تولید کند. در واقع آئودی قرار است استقلال در رانندگی را به مرحله نهایی برساند. تولید ماشین‌هایی که با سرعت محدود، می‌توانند به کمک ربات‌ها و هوش مصنوعی، اما بدون راننده در جاده حرکت کنند، از جمله بلندپروازی‌های آئودی است که تا این لحظه در آن موفق بوده است. مصرف‌کنندگان هم از این فناوری‌های جدید استقبال کرده‌اند. البته این مسیر پیشرفت هنوز ادمه دارد.

نگاهی به سیر پیشرفت آئودی نشان می‌دهد این شرکت همیشه در زمینه نوآوری، خود را متعهد دیده و خودروهایی را به بازار ارائه کرده که در آن توسعه از مسیر نوآوری قابل مشاهده است. البته فکر کردن به ایده‌های نوآورانه با اجرای موفق آن‌ها بسیار فرق دارد و آن‌چه آئودی را متمایز کرده این است که در اجرا موفق و در نهایت متفاوت بوده است. بدون تردید هنوز روند پیشرفت در آینده ادامه دارد.

منبع: آینده‌نگر

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام