پنجمین جلسه هیات نمایندگان اتاق تهران به‌صورت یک نشست فوق‌العاده برگزار شد

تصویب شیوه‌نامه جدید چگونگی تشکیل و اداره کمیسیون‌های تخصصی

...

اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران در یک نشست فوق‌العاده نسخه اصلاح شده شیوه‌نامه «چگونگی تشکیل و اداره کمیسیون‌های تخصصی» اتاق تهران را مورد بررسی قرار داده و در نهایت به آن رای مثبت دادند.

پنجمین جلسه هیات نمایندگان اتاق تهران، به صورت یک نشست فوق‌العاده، صبح سه‌شنبه، دهم مردادماه 1402 برگزار شد و طی آن شیوه‌نامه چگونگی تشکیل و اداره کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران با اکثریت آرا به تصویب رسید.

در این جلسه که بخشی از اعضای هیات نمایندگان به صورت حضوری و تعدادی دیگر به صورت آنلاین حضور داشتند، اصلاحات اعمال شده در شیوه‌نامه چگونگی تشکیل و اداره کمیسیون‌های تخصصی که با پیشنهاد خود اعضای هیات نمایندگان صورت گرفته بود، مورد بررسی نهایی قرار گرفت.

در آغاز این نشست، فرزین فردیس، عضو هیات‌رئیسه اتاق تهران، توضیح داد که پس از آنکه اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران درباره شیوه‌نامه پیشین تشکیل کمیسیون‌های تخصصی ایراداتی مطرح کردند، توافق شد که این شیوه‌نامه مورد اصلاح قرار گیرد. به این ترتیب، پیشنهاداتی به صورت مکتوب و به صورت شفاهی مطرح شد. فردیس گفت: در ادامه این پیشنهادات پس از ارجاع به معاونت امور کمیسیون‌ها و هیات‌نمایندگان مورد جمع‌بندی قرار گرفت و نسخه اولیه آن تهیه شد. هیات رئیسه نیز چکش‌کاری‌های اولیه را روی این نسخه به انجام رساند و در ادامه به نظرخواهی هیات نمایندگان گذاشته شد و نظرات برای اصلاحات نهایی جمع‌آوری و نسخه نهایی تهیه شد که اکنون در اختیار اعضای هیات نمایندگان قرار گرفته است.

پس از ارائه این توضیحات، شیوه‌نامه جدید چگونگی تشکیل و اداره کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران در جلسه امروز به رأی‌گیری گذاشته شد که به اتفاق آرا به تصویب رسید.

ارتباط تنگاتنگ اتاق با دولت برای مانع‌زدایی از فضای کسب وکار

در ادامه این جلسه، رئیس اتاق تهران طی سخنانی با اشاره به اهمیت تشکیل کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران و نقش آن در رفع چالش‌های فضای کسب‌وکار گفت: در کنار نمایندگان منتخب بخش خصوصی در اتاق تهران، نمایندگان معرفی شده از سوی دولت هم که افرادی فرهیخته و توانمند هستند، به یاری ما آمده‌اند و امیدواریم در این دوره ارتباط تنگاتنگی میان اتاق و دستگاه‌های حاکمیتی برقرار شود تا در سایه این تعامل، چالش‌های حوزه کسب‌وکار به نحو موثری به این نهادها منعکس شده و مورد حل‌وفصل قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، محمود نجفی عرب در بخش دیگری از سخنانش به پیشنهاد رئیس گمرک مبنی بر استقرار نمایندگان این سازمان به صورت هفتگی در اتاق تهران اشاره کرد و گفت: این پیشنهاد از آن جهت مطرح شده که فعالان بخش‌خصوصی بتوانند با مراجعه به اتاق و در ارتباط مستقیم با نمایندگان این نهاد، مشکلات گمرکی خود را با آنها در میان بگذارند.

رئیس اتاق تهران در ادامه ابراز امیدواری کرد که نمایندگان دولت از وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی نیز به نحو شایسته‌ای مشکلات عرصه تولید و تجارت را از زبان نمایندگان بخش خصوصی به بخش‌های ذیربط انتقال دهند تا برای آنها چاره‌جویی شود.

محمود نجفی عرب با بیان ‌اینکه برنامه تشکیل کمیسیون‌ها در دست تدوین است، افزود: به زودی و از اواسط هفته آینده، کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

• گزارش تصویری

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?76525

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط