رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد

برگزاری رویداد همکاری‌های اقتصادی ایران و عربستان

...

فریال مستوفی، رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد این مرکز سمیناری با عنوان «همکاری‌های اقتصادی ایران و عربستان: چشم انداز بخش خصوصی کشور» در روز شنبه 17 تیرماه 1402 از ساعت۱۰ تا ۱۲ در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار می‌کند.

رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اهمیت شناخت دقیق از کشور عربستان برای ترسیم نقشـه راه روابـط اقتصـادی و لزوم توجه به بخش‌ خصوصی در بررسی محور همکاری‌ها از برگزاری سمیناری در روز 17 تیرماه خبر داد.

فریال مستوفی با اشاره به اینکه دیپلماسی اقتصادی یکی از ارکان همکاری بین کشورهاست و فعالیت‌های اقتصادی در قالب تجارت، سرمایه‌گذاری و مشارکت در زنجیره‌های ارزش نقش مهمی در تحکیم روابط بین ملت‌ها و دولت‌ها ایفا ‌می‌کند، افزود: پس از چند سال وقفه در ارتباط تجاری میان ایران و عربستان، ضرورت شناخت درست از کشور عربستان و الزامات همکاری و مشارکت با آن کشور احساس می‌شود. در واقع باید بتوانیم نقشـه راه روابـط اقتصـادی را به گونه‌ای ترسیم کنیم که برای طرفین به مثابه یک بازی برد - برد باشد و پایـدار بماند.

مستوفی بر لزوم توجه به بخش خصوصی در دیپلماسی اقتصادی کشور تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی نیز برای آنکه بتواند در این مسیر نقشی متناسب با توانمندی‌هایش ایفا کند باید شناخت درست و روزآمدی از عربستان، نیازمندی‌ها، اولویت‌ها و پتانسیل‌های این کشور و همچنین چالش‌های آن داشته باشد.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران توضیح داد که برای ایجاد چنین شناختی، قرار است رویدادی با حضور جمعی از متخصصان سیاسی، اقتصادی و علمی توسط مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق تهران برگزار شود تا ضمن بررسی آخرین تغییر و تحولات عربستان، به هم‌اندیشی پیرامون ظرفیت­ها و زمینه‌های همکاری اقتصادی دو کشور پرداخته شود.

مستوفی به اهمیت کار گروهی اشاره کرد و گفت: در این سمینار ضمن تسهیم دانش، بسترسازی برای پیشبرد همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور با محوریت بخش خصوصی و از طریق ایجاد اتاق فکر مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و در عین حال امیدوار هستیم نخبگان کشور در این مسیر ما را یاری کنند.

رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق تهران در ادامه از کلیه فعالان اقتصادی، تشکل‌ها، نهادها و سازمان‌های دولتی و حاکمیتی، دانشگاهیان و افراد علاقه­مند دعوت کرد تا در این رویداد که در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار خواهد شد شرکت کنند. به گفته او، تمهیداتی برای حضور آنلاین افرادی که از شهرستان­ها یا خارج از کشور مایل به حضور هستند اندیشیده شده است.

علاقمندان برای حضور در رویداد مذکور، حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ 14 تیرماه فرصت دارند تا از طریق فرم زیر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

https://www.tccim.ir/dp?form_id=193

هم چنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با مرکز خدمات سرمایه­گذاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از طریق راه‌های ارتباطی زیر تماس حاصل کنید.

شماره تماس: 88726793

فکس: ۸۸۷۲۰۴۶۱

ایمیل :cic@tccim.ir

 

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?76396

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط