یکصد و بیست و نهمین شماره ماهنامه آینده‌نگر منتشر شد

وحشت از تورم

...

 شماره 129 ماهنامه آینده‌نگر، نشریه اتاق بازرگانی تهران، منتشر شد. نسخه الکترونیک این شماره و تمامی شماره‌های پیشین آینده‌نگر در سایت اتاق بازرگانی تهران قابل دریافت و مطالعه است.

اولین شماره آینده‌نگر در سال 1402 منتشر شد. ماهنامه آینده‌نگر تیتر یک و طرح روی جلد خود را در این شماره به مساله تورم اختصاص داده و این مساله را مطرح کرده است که آیا سیاست‌های دولت می‌تواند رشد سطح عمومی قیمت‌ها در سال 1402 متوقف کند یا خیر. در مین رابطه مقاله‌ای از حسین عبده تبریزی، اقتصاددان، در آینده‌نگر منتشر شده است که به روند متغیرهای پولی در اقتصاد ایران پرداخته و از پیچ خطرناکی که تورم در آن قرار دارد می‌گوید.

هم‌چنین مباحث مرتبط با تورم نیز در دیگر بخش‌های آینده‌نگر مورد توجه قرار گرفته است، برای مثال در بخش راهبرد مساله چالش افزایش حداقل دستمزد و رابطه کارگر و کارفرما و دولت برای تعیین این رقم که باید متناسب با تورم باشد، مورد بررسی قرار گرفته است. بررسی آموزش کودکان در نظام آموزشی نیز در بخش توسعه مدنظر قرار گرفت و قصود فراستخواه، جامعه‌شناس، از نابازار حاکم بر آموزش گفته است.

در شماره 129 ماهنامه آینده‌نگر زندگی کارآفرینانی چون علی لاجوری، بنیانگذار شرکت لنت پارس و بازخوانی تجربه افرادی مانند لری الیسون، موسس اوراکل، یا آنتونی پرات، کارآفرین استرالیایی که به بازیافت کاغذ مشغول است، نیز منتشر شده است.

آینده‌نگر با سرمقاله مسعود خوانساری، رئیس سابق اتاق تهران، آغاز می‌شود که در آن به مساله سرمایه اجتماعی پرداخته شده است. خوانساری در ابتدای این سرمقاله می‌نویسد: «هر کشوری برای قرار گرفتن در مسیر توسعه و پیشرفت نیازمند سرمایه اجتماعی و تبیین و توجه به سابقه تاریخی و تمدنی خود و معرفی آن به مردم است...»

شماره 129 ماهنامه آینده‌نگر را می‌توانید اینجا دریافت و مطالعه کنید.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط