معاون توسعه خدمات کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران تشریح کرد

بخشنامه جدید سازمان تامین اجتماعی درباره بخشودگی جرائم و تقسیط بدهی‌ها

...

سازمان تامین اجتماعی طی بخشنامه‌ای، شرایط بخشودگی جرائم و تقسیط بدهی بنگاه‌های اقتصادی را اعلام کرد.

 معاون توسعه خدمات کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران، بخشنامه جدید سازمان تامین اجتماعی درباره بخشودگی جرائم و تقسیط بدهی بنگاه‌های کوچک و متوسط را تشریح کرد. بر اساس آنچه که در این دستورالعمل قید شده است، کارگاه‌های مشمول به شرطی از تسهیلات این بخشنامه برخوردار می‌شوند که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط بدهی نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه خود بر مبنای لیست اسفندماه سال 1401 اقدام کرده و لیست و حق بیمه کارکنان شاغل کارگاه را در طول دوره مذکور ارسال و پرداخت کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، هومن حاجی‌پور با اعلام این مطلب توضیح داد: بخشنامه شماره 2025/1402/1000 که در تاریخ 31 اردیبهشت ماه به تصویب این سازمان رسیده، شرایط بخشودگی جرائم و تقسیط بدهی در راستای مشوق‌های حمایت از تولید، حفظ و ایجاد اشتغال در سال 1402 را تبیین کرده است.

حاجی‌پور در ادامه گفت: مشمولان این بخشنامه، کارگاه‌های تولیدی، صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی و اصناف و شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک و متوسط هستند. بنگاه‌های اقتصادی دارای تعداد کارکنان کمتر از50 نفر به عنوان کارگاه‌های کوچک و تعداد کارکنان 50 تا100 نفر به عنوان کارگاه‌های متوسط شناخته می‌شوند.

او با بیان اینکه میزان بخشودگی پلکانی و به تعداد اقساط وابسته است، افزود: کارگاه‌های مشمول به شرطی از تسهیلات این بخشنامه برخوردار می‌شوند که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط بدهی نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه خود بر مبنای لیست اسفندماه سال 1401 اقدام کرده و لیست و حق بیمه کارکنان شاغل کارگاه را در طول دوره مذکور ارسال و پرداخت کرده باشند.

حاجی‌پور ادامه داد: در عین حال، کارفرمایان کارگاه‌های مشمول برای برخورداری از تسهیلات مزبور لازم است از تاریخ اجرای این بخشنامه که یکم خرداد سال جاری تعیین شده و حداکثر به مدت 3 ماه تا 31 مرداد ماه، نسبت به ثبت درخواست خود از طریق سامانه غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی https://eservices.tamin.ir  اقدام کنند.

 

• مشوق های حمایت از تولید، حفظ و ایجاد اشتغال در سال 1402

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?76256

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط