با منتخبان بخش خصوصی در دوره دهم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران بیشتر آشنا شوید

نمایندگان گروه «معدن» در پارلمان بخش خصوصی پایتخت

...

در ترکیب هیات نمایندگان اتاق تهران 4 نماینده از گروه معدن حضور دارند. در انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران، یک چهره جدید و 3 چهره از دور نهم، به عنوان نمایندگان این گروه برگزیده شدند که در این گزارش به طور اجمالی نگاهی به پیشینه فعالیت‌های کاری و تشکلی آنها انداخته‌ایم.

با خوانش و شمارش 2180 رأی صحیح و قابل قبول فعال اقتصادی (از مجموع 2194 رأی با 14 رأی سفید) که روز بیستم اسفندماه 1401 در جریان انتخابات هیات نمایندگان اتاق تهران در صندوق‌های رأی در نمایشگاه انداخته شد، ساکنان جدید ساختمان شماره82 خیابان وزرا که آن را خانه بخش ‌خصوصی یا پارلمان بخش خصوصی پایتخت می‌خوانند مشخص شدند.

در این انتخابات، سه نماینده بخش معدن از دوره نهم هیات نمایندگان به دوره دهم راه یافتند و یک چهره جدید نیز به ترکیب نمایندگان بخش معدن افزوده شده است. فریال مستوفی، محمدرضا بهرامن و سجاد غرقی سه نماینده بخش معدن در کرسی‌های خود ابقا شدند و علا میرمحمدصادقی، چهره پیشکسوت اتاق بازرگانی و بخش معدن که در این انتخابات حضور پیدا نکرده بود، جای خود را به قدیر قیافه داد.

بانوی معدن‌کار

یکی از دو بانوی کارآفرین راه یافته به دوره جدید هیات نمایندگان اتاق تهران، فریال مستوفی است. او سابقه چند دوره عضویت در هیات نمایندگان اتاق تهران و ایران را در سجل کاری خود دارد و علاوه بر این، ریاست بر کمیسیون بازار پول و سرمایه، راهبری مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و مدیریت اتاق فکر مشارکت در پروژه کمربند-راه در اتاق تهران از جمله مسئولیت‌هایی است که او برعهده داشته است. مستوفی به واسطه حضور در این مدارج، اقدامات بنیادینی برای کمک به بهبود فضای کسب‌وکار و توسعه سرمایه‌گذاری در ایران به انجام رسانده که برقراری ارتباط و عقد تفاهم‌نامه و انجام پروژه‌های تحقیقاتی با موسسات و نهادهای تراز اول بین‌المللی و تهیه بانک اطلاعاتی از وضعیت تولید، سرمایه‌گذاری، صادرات و واردات در اتاق بازرگانی از جمله این اقدامات است. تحصیلات این بانوی صنعت‌گر در حوزه اقتصاد و آمار است. او که کسب‌وکار خود را با تاسیس شرکت‌هایی در اروپا آغاز کرده و همچنین فعالیت‌های خود را به چین و هنگ‌کنگ نیز توسعه داده است.

سکانداری معدن‌کاران

محمدرضا بهرامن به عنوان یکی دیگر از منتخبان این دوره از انتخابات، سکان بزرگ‌ترین تشکل معدنی کشور با عنوان «خانه معدن» را در دست دارد. او از فعالان کارآزموده حوزه معدن‌ است که دیرینگی حضورش در پارلمان بخش خصوصی نیز به بیش از یک دهه می‌رسد. بهرامن در طول فعالیت حرفه‌ای خود عضویت در هیات مدیره بیش از 20 شرکت معدنی را تجربه کرده و در عین حال نمایندگی بخش خصوصی در مجامع سیاست‌گذاری داخلی و بین‌المللی را هم بر عهده داشته است؛ چنانکه ریاست برکمیته معدن مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضویت در شورای عالی معادن و عضویت در کمیته معدن سازمان کنگره جهانی معدن از جمله این موارد است.

معدن‌کاری مسئولانه

اقبال فعالان بخش‌خصوصی به سجاد غرقی، سبب شد که او برای دومین‌بار صاحب یکی از 40 کرسی هیات نمایندگان اتاق تهران شود. غرقی که تجربه 16 سال مدیریت بنگاهی را در کارنامه دارد، در دوره نهم هیات نمایندگان برای ایجاد گشایش در امور فعالان معدنی تلاش مستمری را به کار بست. این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در دوره گذشته، نایب‌رئیس کمیسین صنعت و معدن اتاق تهران بود و به واسطه جلساتی که او بانی برگزاری آن شد، گشایش‌هایی در واردات ماشین‌آلات معدنی پدید‌ آمد.

غرقی تحصیلات خود را در رشته مدیریت اجرایی و در دانشگاه ESMT برلین گذرانده و اکنون مدیرعاملی گروه معدنی «متما» را برعهده دارد. از نکات جالب توجه در مورد این کارآفرین جوان آن است که به مسئولیت‌ اجتماعی بنگاه خود اهتمام ویژه‌ای دارد و در راستای ایجاد شغل و توسعه کسب‌وکار اهالی مناطقی که در آنجا اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی انجام می‌دهد، تلاش زیادی به خرج می‌دهد.

صنعت‌گر و مخترع

از جمله افتخاراتی که در رزومه «قدیر قیافه» نماینده بخش معدن در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران آمده، ثبت بیش از 45 اختراع است و او در عین حال در تولید یک کاتالیست برای صنعت نفت، گاز و پتروشیمی نیز جزو اولین‌ها بوده است. قدیر قیافه، از فعالان اقتصادی حوزه معدن، بازرگانی و نفت و گاز است و از بهره‌برداران بیش از 15 محدوده معدنی فعال شناخته می‌شود. این فعال بخش معدن، سهامدار و عضو هیات مدیره شرکت‌های متعددی بوده و البته در شمار صاحبان کسب‌وکار تشکل‌گرا قرار دارد؛ به طوری که عضویت هیات نمایندگان اتاق ایران، اتاق مشترک ایران و روسیه و حضور در هیات مدیره انجمن سنگ آهن ایران جزو فعالیت‌های تشکلی او عنوان شده است.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط