با منتخبان بخش خصوصی در دوره دهم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران بیشتر آشنا شوید

نمایندگان گروه «کشاورزی» در پارلمان بخش خصوصی پایتخت

...

در ترکیب هیات نمایندگان اتاق تهران 6 نماینده از گروه کشاورزی حضور دارند. در انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران، نیمی از ترکیب دور نهم در گروه کشاورزی تغییر کرد و در کنار 3 چهره دوره قبل، 3 نماینده جدید از این گروه وارد هیات نمایندگان اتاق تهران شدند که در این گزارش به طور اجمالی نگاهی به پیشینه فعالیت‌های کاری و تشکلی آنها انداخته‌ایم.

با خوانش و شمارش 2180 رأی صحیح و قابل قبول فعال اقتصادی (از مجموع 2194 رأی با 14 رأی سفید) که روز بیستم اسفندماه 1401 در جریان انتخابات هیات نمایندگان اتاق تهران در صندوق‌های رأی در نمایشگاه انداخته شد، ساکنان جدید ساختمان شماره82 خیابان وزرا که آن را خانه بخش ‌خصوصی یا پارلمان بخش خصوصی پایتخت می‌خوانند مشخص شدند. از 6 نماینده بخش ‌خصوصی در گروه کشاورزی، نمایندگی 3 چهره از دوره نهم برای دوره دهم نیز تمدید شد؛ حسن فروزان‌فرد، کاوه زرگران و علی تقوی‌فر در این دوره نیز در گروه کشاورزی به فعالیت خود ادامه خواهند داد. هم‌چنین فرهاد آگاهی، داود رنگی و مریم تاج‌آبادی نیز در این دوره جزو منتخبان قرار گرفتند و از گروه کشاورزی وارد ترکیب هیات نمایندگان دور دهم شدند.

در این گزارش، نگاهی اجمالی به کسب‌وکار و پیشینه فعالیت‌های اقتصادی و تشکلی راه‌یافتگان به پارلمان بخش خصوصی در گروه کشاورزی می‌اندازیم تا با کسانی که در چهار سال آینده نماینده این گروه خواهند بود، بیشتر و بهتر آشنا شویم. این فهرست براساس حرف الفبا مرتب شده است.

رأی اولی کشاورزی

فرهاد آگاهی اگرچه در صنعت غذا چهره‌ای شناخته شده است و فعالیت گسترده تشکلی دارد، اما برای اولین بار است که به عنوان نماینده بخش خصوصی در ترکیب هیات نمایندگان اتاق تهران قرار می‌گیرد. او در انتخابات اخیر اتاق تهران، بالاترین رأی بخش کشاورزی را به دست آورد و اگر تا پیش از این، به عنوان یک فعال تشکلی در جلسات اتاق تهران مشارکت می‌کرد، حال نماینده اول بخش کشاورزی و صنایع غذایی در این اتاق باشد. آگاهی همچنین ریاست هیات مدیره فدراسیون واردات ایران را برعهده دارد و در صنایع فرآورده‌های گوشتی، کارآفرینی شناخته شده است.

کارآفرینی با باکتری

مریم تاج‌آبادی از یکی از دو بانوی کارآفرین و فعال اقتصادی است که در انتخابات دوره دهم هیات نمایندگان اتاق تهران با رأی فعالان اقتصادی به پارلمان بخش خصوصی پایتخت راه یافت. او از فعالان دانش‌بنیان صنایع غذایی کشور و همچنین برنده لوح و نشان امین‌الضرب اتاق تهران است و شرکت تک‌ژن‌زیست را هدایت و راهبری می‌کند. در کارنامه کاری تاج‌آبادی، ثبت 13 اختراع و اجرای آن دیده می‌شود. او دکترای میکروبیولوژی دارد و انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند با او معرفی و شناخته می‌شود. وی همچنین در چهاردهمین جشنواره کانون کارآفرینان استان تهران در سال 1401، رتبه کارآفرین برتر را به دست آورد. او نخستین زنی است که در گروه کشاورزی به ترکیب هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران راه یافته است.

باسابقه در حوزه کشاورزی

علی تقوی‌فر، مدیرعامل شرکت سیمرغ و از کارآفرینان تولید مرغ و تخم‌مرغ کشور است که با حضور در ترکیب هیات نمایندگان اتاق تهران از دوره هشتم، نمایندگی گروه کشاورزی را در پارلمان بخش خصوصی برعهده دارد. او در انتخابات اخیر نیز با رأی اعتماد فعالان اقتصادی موفق شد به دوره دهم هیات نمایندگان اتاق تهران راه پیدا کند. تقوی‌فر در دوره نهم، نایب‌رئیسی کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران را در اختیار داشت. در کارنامه کاری وی، ریاست سازمان کشاورزی استان تهران نیز دیده می‌شود. او سال‌های زیادی است که در حوزه کشاورزی و صنعت غذا فعالیت دارد و چه در دولت و چه در بخش خصوصی، چهره‌ای قابل اعتماد بوده است.

نماینده جدید صنعت طیور

داود رنگی از فعالان قدیمی و برتر حوزه کشاورزی است و مدیرعاملی شرکت مرغک را در کارنامه کاری خود دارد و در حال حاضر ریاست هیات مدیره فدراسیون طیور ایران به او محول شده است. او در انتخابات اخیر اتاق تهران، با رأی فعالان بخش خصوصی، به نمایندگی بخش کشاورزی انتخاب شده است. رنگی علاوه بر اینکه در صنعت مرغ‌داری و تخم‌مرغ شناخته شده، در دیگر حوزه‌های تجارت نیز فعال است و عضویت در اتحادیه صادرکنندگان آبزیان و انجمن خشکبار ایران نیز در کارنامه کاری او دیده می‌شود.

معدنچی غلات

کاوه زرگران از کارآفرینان جوان حوزه کشاورزی و رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران در دوره نهم، موفق شد با رأی بخش خصوصی به ترکیب هیات نمایندگان دوره دهم اتاق تهران نیز راه یابد. او که در رشته معدن تحصیل کرده است، ریاست هیات مدیره انجمن غلات ایران و مدیریت شرکت‌هایی در حوزه تامین غلات و روغن خام را برعهده دارد و در اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه نیز عضو هیات رئیسه است. او هم‌چنین سابقه دبیری کانون انجمن‌های صنایع غذایی را در کارنامه تشکلی خود دارد و از این جهت بین فعالان حوزه غذا شناخته شده است.

پرچمدار مبارزه با فساد

حسن فروزان‌فرد از دیگر چهره‌های نسبتاً جوان هیات نمایندگان اتاق تهران است که در دوره هشتم همراه با ائتلاف برای فردا پا به اتاق تهران گذاشت. او از فعالان حوزه صنایع غذایی و مدیر کارخانه محصولات غذایی کامبیز است و در حوزه مدیریت بهره‌وری و رقابت‌پذیری نیز فعال است. فروزان‌فرد در دور نهم هیات نمایندگان اتاق تهران، ریاست کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد را در اختیار داشت و در اتاق ایران نیز در مقطعی با رأی نمایندگان بخش خصوصی، کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری این اتاق به او واگذار شد. او متولی برگزاری همایش روز جهانی مبارزه با فساد در چهار سال گذشته بوده و در راستای شفاف‌سازی و سالم‌سازی فعالیت تشکل‌های بخش خصوصی، سازمان‌های مردم‌نهاد و اتاق‌ها فعالیت کرده است.

 

نظرات کاربران

احمد قزاآنی

سلام
برخلاف اتاق تهران در انتخابات اتاق قم 3 نفر به عنوان نمایندگان بخش کشاورزی انتخاب شدند که هیچ سابقه ای در هیچ بخش کشاورزی ندارند.
هر 3 نفر فعال بخش صنعت هستند (صنایع پلاستیک) و هیچ ارتباطی ولو ظاهری با بخش کشاورزی ندارند.
به نظر میرسه شرائط در نظر گرفته شده برای تائید صلاحیت نامزدها دلیل رد صلاحیت کاندیداهایی بوده که نامزد شده بودند.
معافیت مالیاتی بخش کشاورزی و شاغلین بخش که عمدتا از کارگران مهاجر تشکیل می شوند مانع اصلی تایید صلاحیت نامزد ها بوده.
به نظر میرسه که باید این نقیصه در این دوره اصلاح بشه تا نمایندگان واقعی بخش کشاورزی در سراسر کشور بتوانند با حضور در هئیت نمایندگان اتاق از حقوق حقه کشاورزان دفاع نمایند.
راهکار دیگری هم وجود دارد برای ابراز صداقت و شفافیت در انتخابات پارلمان بخش خصوصی در کشور ، واژه کشاورزی از انتهای عنوان (اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ) حذف گردد.
کشاورزان که با 95 درصد تعلق بخش به سرمایه گذاران خصوصی ، به نوعی مصداق روشن و بارز بخش خصوصی هستند از شفافیت خرسندتر خواهند بود و از اینکه به اسم کشاورز و به کام دیگران باشد شاکی و دلخورند. همین

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط