پایداری شاخص کل در کانال یک میلیون و 800 هزارواحد

بورس سبز پوشید

...

شاخص کل بورس سال جاری را در کانال یک میلیون و 390 هزارواحد آغاز کرده بود. پیش از صعود شاخص کل به کانال یک میلیون و 800 هزارواحد در پایان زمستان سال جاری، در اردی بهشت ماه رقم شاخص به یک میلیون و 606 هزار واحد رسید.

غلبه تقاضا بر عرضه، بورس را در پایان هفته به پرچم سبز رساند. امروز، شاخص کل بازار سرمایه با بازدهی 2.13 درصدی به کار خود پایان داد. بازدهی  شاخص کل هم وزن هم به 2.43 درصد رسید. به این ترتیب، شاخص کل بورس تهران، با ثبت بیش از 38 هزار واحد رشد، در کانال یک میلیون و 820 هزارواحد آرام گرفت. این درحالی است که شاخص، صبح امروز را در کانال یک میلیون و 784 هزار واحد آغاز کرده بود. شاخص کل هم وزن هم  با رشد 13 هزار و 162 واحدی، به کانال 554 هزار واحد رسید. کمترین رقم شاخص کل هم وزن در معاملات امروز 542 هزارواحد بود.

در گروه خودرو قطعات، بانک ها و موسسات مالی واعتباری و موسسات چند رشته ای صنعتی، صف خرید بر فروش غلبه داشت. با این وجود افزایش فروش سهام نمادهای خپارس(پارس خودرو) در گروه خودروها و وگردش(بانک گردشگری) در گروه بانک ها مانع رشد بیشتر شاخص بود. در مقابل معاملات شاخص های کچاد، شستا و وغدیر بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس بر جای گذاشت.

شاخص کل بورس سال جاری را در کانال یک میلیون و 390 هزارواحد آغاز کرده بود. پیش از صعود شاخص کل به کانال یک میلیون و 800 هزارواحد در پایان زمستان سال جاری، در اردی بهشت ماه رقم شاخص به یک میلیون  و 606 هزار واحد رسید. هم چنین در دی ماه سال 1401، شاخص کل از مرز یک میلیون و 689 هزارواحد عبور کرد. کمترین رقم ثبت شده برای شاخص کل بازار سرمایه در سالی که گذشت، یک میلیون و 254 هزار واحد بوده است که در آبان ماه امسال ثبت شد.

 

 ارزش بازار سرمایه اکنون به 6.720 هزار میلیارد تومان رسیده است. بی تعادلی در دیگر بازارهای موازی در پایان سال جاری، از دلایل عمده استقبال سرمایه های حقیقی از بورس بوده است.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام