رئیس سازمان صمت استان تهران مطرح کرد

احتمال تمدید زمان رای‌گیری دهمین دوره اتاق بازرگانی تهران

...

محمود سیجانی، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران می‌گوید که با توجه به وجود حدود 15 هزار کارت فعال بازرگانی و عضویت واجد شرایط رأی‌دهی در استان تهران، انتظار مشارکت بیشتری از فعالان اقتصادی پایتخت در فرایند دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از احتمال تمدید زمان دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران که اکنون در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است، خبر داد.

محمود سیجانی در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق تهران با اعلام این خبر، روند برگزاری این انتخابات را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به تدابیری که هیات نظارت از ماه‌های پیش اتخاذ کرده و پیش‌بینی‌هایی که از بعد نظارتی، عوامل اجرایی و صندوق‌های رای‌گیری صورت گرفته بود، دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران با روند قابل قبولی در حال برگزاری است.

او افزود: نکته حائز اهمیت برای عوامل اجرایی آن بود که محلی را برای این رویداد انتخاب کنیم که با توجه به ترافیک روزهای پایانی سال، مشکلی در تردد ایجاد نشود. در عین‌حال با تعبیه 105 صندوق رای، معطلی در روند رای‌گیری صورت نگرفت و رای‌گیری به صورت روان در جریان است.

سیجانی با اشاره به وضعیت حضور و مشارکت فعالان اقتصادی در محل رای‌گیری گفت: با توجه به اینکه اکنون زمان رای‌گیری به نیمه روز رسیده‌است، امیدواریم تا پایان وقت، که احتمالا چند ساعتی هم تمدید خواهد شد، مشارکت بیشتری رقم بخورد و بدین ترتیب، بخش‌خصوصی نمایندگان توانمند و کارآمدی را برای حضور در اتاق بازرگانی انتخاب کنند.

او در ادامه گفت: تا این لحظه یعنی ساعت 14 امروز، قریب به دو هزار نفر در این انتخابات مشارکت کرده‌اند که البته توقع بیش از این بوده است. در واقع با توجه به تعداد کارت‌های بازرگانی و عضویت واجد شرایط رأی‌دهی در استان تهران که حدود 15 هزار کارت است، انتظار این بود که فعالان اقتصادی بیشتری برای رای‌دهی در این محل حاضر شوند.

سیجانی با بیان اینکه «در دوره‌های بعدی، زمان انتخابات باید تغییر کند» ادامه داد: اهمیت این موضوع از این جهت که است که روزهای پایانی اسفند زمان مناسبی برای بخش خصوصی نیست و آنها گرفتار مسایل پایان سال بنگاه‌های خود هستند و این مساله تا حدودی محدودکننده است.

این عضو هیات نظارت بر انتخابات اتاق تهران در پاسخ به این پرسش که سخت‌گیری‌های صورت گرفته در مورد رای‌دهندگان تا چه حد در کاهش میزان مشارکت نقش داشته است، افزود: البته شاید بتوان در دوره‌های بعد فضایی را ایجاد کرد که میزان مشارکت فعالان اقتصادی در انتخاب نمایندگان پارلمان بخش‌خصوصی افزایش پیدا کند که این افزایش مشارکت برای ما هم مطلوب است.

 

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط