ابیگل جانسون، مدیر فدیلیتی چطور به موفقیت رسیده است؟

صادق و متعهد به خود

...

ابیگل جانسون مدیر Fidelity Investments در فهرست بلومبرگ در جایگاه 44اُم ایستاده است. این زن موفق، هرچه دارد را از تعهد و وفاداری به خودش به دست آورده است.

آینده نگر

«اینکه در سازمانی که کار می کنید، چه رتبه ای دارید اهمیت ندارد. حتی مهم نیست تا چه اندازه خوب کار می کنید. کار همیشه هست، هیچ وقت تمام نمی شود». این را ابیگل جانسون می گوید. در فهرست بلومبرگ از 500 میلیاردر جهان، این زن در جایگاه 44اُم ایستاده است. در دسامبر سال 2022، فوربز ارزش دارایی های او را 21.2 میلیارد دلار اعلام کرد و ابیگل را در جایگاه 77اُمین ثروتمند جهان نشاند. اما این تنها دو رتبه از ده ها حضور پررنگ این زن در فهرست بندی های جهانی است. ابیگل یک مدیر مالی و مالک کسب وکارهای بزرگ در بوستون است که در سال 2022، به عنوان پنجمین زن قدرتمند در فهرست فوربز قرار گرفت. هم چنین او در فهرست این رسانه از 400 میلیاردر بررسی شده در سال 2022، در جایگاه 29 اُم بود و در فهرست میلیاردرها بیشتر رتبه 75اُم را اشغال کرده است. در سال 2018 ابیگل جانسون هفتادمین نفر در فهرست افراد صاحب نفوذ در جان بود. او هم چنین در سال 2016 در فهرست فوربز از پنجاه ثروتمند در کلان شهرهایی آمریکایی قرار گرفته است.

*پول و گوجه فرنگی  

منشاء عمده ثروت ابیگل  جانسون، شرکتی است که آن را به اختصار FMR می نامند.  این شرکت از صندوق های سرمایه گذاری مشترک است و در بوستون کارش را آغاز کرده است. یک سوم از مالکیت شرکت Fidelity Investmentsبه ابیگل جانسون اختصاص دارد. فوربز در گزارشی درباره زندگی ابیگل از مدیریت 4.5 تریلیون دلار دارایی در این صندوق مشترک خبر داده است. غیر از این، نباید از مزرعه گوجه فرنگی در ایالت مین و بخشی از بنادر در جنوب بوستون گذشت که شرکت FMR آن را در اختیار گرفته و مدیریت می کند. میزان سهام ابیگل جانسون در شرکت FMR به 32.74 درصد می رسد و می گویند سود این سهام است که ثروت ابیگل را در سال های گذشته افزایش داده است. با این وجود نباید از سال هایی مثل  سال 2020 یا 2015 گذشت که ارزش دارایی های ابیگل جانسون در آن به شدت کاهش یافته و به کمتر از رقم دارایی های او در سال 2013 هم رسیده است. در این سال او مالک 12.7 میلیارد دلار دارایی بود. این رقم یک سال بعد به 17.3 میلیارد دلار رسید اما در سال 2015، تا 13.4 میلیارد دلار کاهش یافت. دو سال بعد یعنی در سال 2017، ارزش دارایی های او به 14.4 میلیارد دلار رسید و در سال 2018 به 16 میلیارد دلار صعود کرد. با این حال در سال 2020، میزان دارایی های او به کمتر از 10.8 میلیارد دلار رسید. در سالی که همه گیری کرونا زندگی همه از جمله ابیگل را هم دچار نوسان های غریب کرده بود، این میزان افت برای این مدیرمالی موفق غیرقابل پیش بینی نبود. به ویژه که یک سال بعد ارزش دارایی های او 2 برابر شد و به 20.9 میلیارد دلار رسید و یک سال بعد، یعنی در سال 2022، ابیگل مالک 21.2 میلیارد دلار ثروت بود.

ابیگل جانسون در اکتبر سال 2014 بود که به عنوان مدیرعامل در شرکت FMR کارش را کلید زد. پیش از این او بخشی از سهام پدرش ادوارد جانسون را در این شرکت به ارث برده بود. پس از رسیدن به صندلی مدیرعاملی، این فرصت برای ابیگل فراهم شد تا سهام بیشتری از شرکت را  بخرد. شرکتی که درآمد آن به 24 یملیارد دلار می رسد و با کسر مالیات و بهره تسهیلات دریافت شده، 8.1 میلیارد دلار سود را به جیب سهامدارانش واریز می کند. هم چنین در سال 2021 اعلام شد دارایی هایی که این صندوق مشترک آن را اداره می کند، 4.5 تریلیون دلار می ارزد.

غیر از FMR یا شرکت فیدیلیتی می توان ردپای سرمایه گذاری جانسون ها در شرک های دیگر مثل IMPRESA MANAGEMENT   را دید که جزییات آن در مارس سال 2022 رسانه ای شده است. از مجموع دارایی های این شرکت 10 میلیارد دلار به اعضای داخلی آن اختصاص دارد. بلومبرگ مجموع دارایی های خانواده جانسون در این شرکت را بررسی کرده و می گوید تحلیل هایش نشان می دهد سه عضو خانواده جانسون 80 درصد از مالکیت دارایی های این شرکت را در اختیار دارند. هم چنین سهم خانواده جانسون از مجموع سهام شرکت بین المللی فدیلیتی به 40 درصد می رسد و در این بین، سهم ابیگل جانسون 10.9 درصد اعلام شده است.

خانواده جانسون در صنعت مخابرات هم سرمایه گذاری کرده است. بلومبرگ می گوید این خانواده 46 درصد از سهام شرکت مخابراتی COLT GROUP را صاحب شده است که درآمد آن در سال 2021، 1.6 میلیارد یورو تخمین زده شده است. نکته مهم اینکه سهم ابیگل از مجموع سهام این شرکت به 28 درصد می رسد. هم چنین می توان نام ابیگل را در صنعت نفت  و سرمایه گذاری خطرپذیر هم دید که از جمله آن ها، شرکت Eight Roads است.

*با خودت صادق باش!

ابیگل دختر پدر و پدربزرگی است که سال ها برای توسعه شرکت FMR تلاش کرده اند. اما دلیل موفقیت او تولد در چنین خانواده ای نبوده است. به تازگی از ابیگل جانسون پرسیده اند برای کسانی که تازه شروع به کار کرده اند چه توصیه ای دارد؟ و پاسخ او چه بود؟ تاکید بر صداقت با خود. او گفت: «به خودت تردید نداشته باش! ادامه بده! به آینده نگاه کن. متعهد بمان و با خودت صادق باش».  باور جانسون و صداقتی که به خود دارد، در کنار ارزش های اصلی در شرکت و تلاش دیگر کارکنان باعث شد درآمد فدیلیتی در سال 2021، 15 درصد بیشتر شود. هم چنین سرمایه گذاری های خرد این شرکت بارشد 22 درصدی به 32.4 میلیون دلار رسید. هم چنین در سال  2021، سال ها تلاش فدیلیتی برای جذب سرمایه گذاران خرد و جوان نتیجه داد و آمارها از سرمایه گذاری 2.3 میلیون جوان از سن 18 تا 35 سال به عنوان مشتریان فدیلیتی خبر داد.

*نسل سوم

ابیگل جانسون در سال 1961 به دنیا آمده است. پیش از او، دو نسل از خانواده یعنی پدر و پدربزرگش مشغول ساختن امپراتوری بودند که آن را امروز با نام فدیلیتی می شناسیم. پدربزرگش ادوار سی. جانسون دوم و پدرش اسدوار سی. ند جانسون سوم برای بزرگ شدن این شرکت سرمایه گذاری تلاش می کردند. در سال 1980 بود که ابیگل بزرگترین فرزند ند و همسرش لی لی به کسب وکار خانوادگی پیوست اما به نخستین پُست او در این شرکت، کارآموزی بود.

ابیگل در رشته تاریخ هنر در کالج هوبارت و ویلیام اسمیت در نیویورک تحصیل کرده است. او دو سال پس از پایان تحصیلاتش دوباره به فدیلیتی بازگشت. امروز او مدیر اجرایی و رییس شرکت سرمایه گذاری فدیلیتی است و از تاریخ 13 اکتبر سال 2014 به جای پدرش، مدیریت شرکت را به دست گرفته است.

ابیگل جانسون در شرکت فدیلیتی در پست های متعدد کار کرده اما امروز او مدیریت دومین شرکت سرمایه گذاری بزرگ در ایالات متحده آمریکا را برعهده گرفته است. در سال 1988، او توانست در رشته MBA در دانشگاه هاروارد تحصیل کند. دانش او از این دوره به او کمک کرد برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف آماده تر از  همیشه ظاهر شود. از جمله این حوزه ها صنعت تولید ماشین آلات بود که فدیلیتی در آن سرمایه گذاری کرده است. از نکات قابل توجه سبک سفر رفتن های ابیگل جانسون برای پیگیری و خرید سهام این صنایع بود. بلومبرگ می نویسد ابیگل برای انجام کار سفرهای جاده ای متعدد رفته و در هتل های ارزان قیمت اقامت داشته است.

در سال 1993، ابیگل جانسون به عنوان رییس یک صندوق سهامی کار می کرد و عملکرد برجسته او به بازدهی 12 درصدی در آن دوره در بازار انجامید. در سال 1997 او دو صندوق سرمایه گذاری دیگر را هم مدیریتی کرد و به اندازه ای عملکرد مناسبی داشت که در نهایت به عنوان ناظر سرمایه گذاری به فدیلیتی بازگشت و دوباره در مناصب مدیریتی مختلف به کار ادامه داد.

اکنون شرکت فدیلیتی توانسته توجه سرمایه گذاران خرد و کلان در ایالات متحده را بیش از همیشه به خود جلب کند. استفاده از فناوری و ابزارهای ساده و کاربردی برای مدیریت سرمایه در بازارهای مختلف از جمله ایده هایی بود که فدیلیتی با مدیریت ابیگل جانسون آن را پیاده کرده و امروز در جلب نظر کاربران به موفقیت رسیده است.

*خانواده

ابیگل جانسون ازدواج کرده و اکنون دو فرزند دارد. او در بوستون در ایالت ماساچوست در آمریکا زندگی می کند. برآوردها نشان می دهد جانسون بزرگترین سهامدار FMR یا شرکت سرمایه گذاری فدیلیتی است و مجموع سهام او در این شرکت به 24.5 درصد می رسد. خواهر او الیزابت و برادرش ادوارد هم از سهامدار این شرکت اند. 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?75936

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام