سخنگوی صنعت برق:

مصرف ۱۹۵ میلیون لیتری نیروگاه ها در زمستان

...

سخنگوی صنعت برق گفت: مصرف سوخت نیروگاه‌ها در تابستان یک و نیم برابر فصل زمستان است به طوری که مصرف فعلی ۱۹۵ میلیون لیتر است در صورتی که این عدد در تابستان به ۳۰۰ میلیون متر مکعب می رسد.

مهر

به گزارش خبرنگار مهر سال جاری با وجود آنکه استان‌های شمالی با مشکل گاز دست و پنجه نرم کردند، قطعی برق به آن صورت در تهران و شهرستان‌ها وجود نداشت، اما مصرف سوخت نیروگاه‌ها افزای داشته که ما شاهد قطعی برق نبوده‌ایم، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در رابطه با این موضوع به مهر می‌گوید: با توجه به اینکه در فصل تابستان اوج مصرف برق است مصرف سوخت نیروگاه افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: مصرف سوخت نیروگاه‌ها در تابستان یک و نیم برابر فصل زمستان است به طوری که مصرف فعلی ما اکنون به ۱۹۵ میلیون لیتر است در صورتی که این عدد در تابستان به ۳۰۰ میلیون متر مکعب می‌رسد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به پایداری شبکه برق استان تهران در این زمینه توضیح داد: شبکه برق در شهر تهران پایدار است اما مدیریت مصرف باید مورد توجه قرار گیرد تا با مشکلات قطعی برق مواجه نشویم.

رجبی مشهدی در خاتمه اضافه کرد: تا کنون قطعی برق در بخش خانگی گزارش نشده است ضمن آنکه تا کنون سوخت نیروگاه‌ها به صورت مستمر در حال تأمین است و مشکلی از این حیث وجود ندارد. و امید می‌رود در روزهای سرد مردم نیز با صرفه جویی که دارند مشکلی در تأمین برق نداشته باشیم

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام