مشکلی در مسیرهای پروازی نداریم

...

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی در مسیرهای هوایی نداریم و هواپیماها می‌توانند در مسیرهای تعیین شده تردد کنند.

مهر

حمیدرضا سیدی مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در حاشیه مراسم گرامیداشت سالگرد ورود امام خمینی به میهن اسلامی در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد اظهارداشت: در حال حاضر هیچ مشکلی در مسیرهای هوایی نداریم و هواپیماها می‌توانند در مسیرهای تعیین شده تردد کنند.

وی افزود برخی ممنوعیت‌های هوایی که دائمی هستند مانند آسمان نطنز یا اراک تأسیسات خواستاریم همیشه به صورت ممنوع پابرجا خواهد ماند برخی موارد هم موردی هستند مانند اتفاق هفته گذشته اصفهان که به صورت موردی برای مدت کوتاهی عبور از آسمان این منطقه ممنوع اعلام شد ولی در حال حاضر باز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره دریافت هزینه نشست و برخاست هواپیماها به صورت ارزی از ایرلاین‌ها یادآور شد قانون هزینه نشست و برخاست را ارضی اعلام کرده ولی ما معادل ریالی با نرخ ارز ای تی اس از ایرلاین‌ها دریافت می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها میزان بدهی شرکت‌های هواپیمایی به این شرکت را ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد غیر از فرودگاه مهرآباد همه فرودگاه‌ها برای نشست و برخاست هواپیماها تخفیف می‌دهند.

وی درباره مبنی بر اینکه وضعیت هوانوردی عمومی به کجا رسیده است گفت: هر شرکت یا فردی که بخواهد در هر فرودگاهی تاکسی راه اندازی کند شرکت فرودگاه‌ها حمایت کرده و تخفیف می‌دهد.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام