گمرک طی بخشنامه‌ای اعلام کرد

سود بازرگانی علی‌الحساب واردات خودرو ابلاغ شد

...

گمرک طی بخشنامه‌ای از سود بازرگانی واردات خودرو را به صورت علی‌الحساب اعلام کرد.

بر اساس بخشنامه جدید گمرک، سود بازرگانی علی‌الحساب واردات خودروهای مختلف با حجم موتور کمتر از ۱۲۰۰ سی‌سی تا بیشتر از ۲۰۰۰ سی‌سی از 6 درصد تا ۳۱ درصد تعیین شده است. این بخشنامه، پیرو بخشنامه هیات وزیران درباره تغییرات و اصلاح سود بازرگانی، نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت و کارگروه اقتصادی واردات خودرو سود بازرگانی علی‌الحساب خودرو صادر شده است.

 به گزارش روابط عمومی اتاق تهران به نقل از ایسنا، در این بخشنامه آمده است: «موارد مندرج در جدول فوق به جای مأخذ سود بازرگانی ردیف‌های تعرفه مرتبط و متناظر جداول تعرفه منضم به آیین‌نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات سال ۱۴۰۱ مبنای تعیین سود بازرگانی علی‌الحساب قرار می‌گیرد. در خصوص سایر خودروهای غیرمرتبط با جدول فوق (همانند خودروهای سواری، برقی هیبریدی یا با حجم موتور ۲۰۰۰ سی‌سی و بالاتر و... ) و بندهای متناظر در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۴۰۱ مبنای تعیین سود بازرگانی علی‌الحساب خواهد بود.

 این بخشنامه که خطاب به گمرکات اجرایی صادر شده، در ادامه آورده است: با توجه به اینکه اعمال مأخذهای سود بازرگانی جدول بخشنامه مذکور (به دلیل قرار گرفتن دو یا بیش از دو مأخذ سود بازرگانی در یک ردیف تعرفه)، در سامانه جامع گمرکی میسر نیست جهت اجرای مأخذهای سود بازرگانی جدول فوق مقتضی است دستور فرمایید مابه‌التفاوت مربوطه در خانه (۰۴۹) اظهارنامه (خانه معافیت و تخفیفات) در گزینه «بخشودگی» یا گزینه «سایر» اقدام شود.

متن بخشنامه جدید گمرک درباره سود بازرگانی واردات خودرو

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط