تصمیم جدی گوگل

دفاع مدیران از اخراج کارکنان

...

براساس اخبار منتشر شده در پایان هفته گذشته، گوگل 12 هزارنفر از کارکنانش را اخراج می کند. این تعداد نیروی کار که گوگل قرار است با آن ها خداحافظی کند، معادل 6 درصد از نیروی کار در گوگل است.

سی ان بی سی در گزارشی نوشت این تعداد اخراج کارکنان در 25 سال اخیر، بزرگترین تعدیل نیرو در گوگل است. هم چنین خداحافظی بدون هشدار قبلی، کارکنان گوگل را نسبت به این تصمیم به اعتراض واداشته است. اما مدیران گوگل  به ویژه مدیرعامل آن ساندرای پیچای، از تصمیم شرکت برای کاهش نیروی کار دفاع کردند. در روز دوشنبه، ساندرای پیچای در نشستی از کارکنان گوگل خواست با انگیزه به حرکت ادامه دهند، چراکه گوگل درگیر رقابت های سختی است به ویژه در زمینه هوش مصنوعی. او هم چنین در این نشست تلاش کرد درباره چرایی اخراج کارکنان، آن هم بدون هشدار قبلی توضیح دهد.

پیچای در این نشست به کارکنان گفت «می فهمم که درباره آینده شغلی تان نگرانید. هم چنین برای همکاران خوبی که از دست داده ام، ناراحتم. درباره کسانی که خارج از ایالات متحده آمریکا با آن ها همکاری می کردیم، تاخیر در تصمیم گیری درباره نقش ها و برقراری ارتباط، بدون تردید به اجرای پراضطراب تصمیم به اخراج کارکنان انجامید».

در این نشست بعضی از کارکنان که خود را برای اخراج آماده می کردند، درباره معیارهای انتخاب افراد برای نبودن در شرکت سوال داشتند. اخراج کارکنان درحالی در گوگل درحال انجام است که بعضی از این کارکنان، به تازگی ترفیع گرفته بودند.

پیچای در پاسخ به این پرسش  به درآمد قابل توجه شرکت گوگل در سال 2021 اشاره کرد و اینکه این درآمد قابل توجه، گوگل را در مسیر استخدام هرچه بیشتر نیروی کار پیش برده است. درآمد گوگل در این سال 41 درصد رشد کردهاست. گوگل تعداد کارکنان را متناسب با توسعه شرکت افزایش داده است و انتظار می رود این رشد ادامه پیدا کند. به گفته پیچای، گوگل استخدام ها را برای عقب نماندن گوگل به عنوان یک شرکت با وجود افزایش درآمد انجام داده است.

گوگل بیش از 30 هزار مدیر دارد که فرایند اخراج کارکنان در آن، با مشورت با این مجموعه از مدیران انجام شده است. همچنین ساندرای پیچای اعلام کرده این تصمیم را با مشورت با سرگئی برین و لری پیچ به مرحله اجرا رسانده است.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام