3 نکته از مدیر سابق تسلا برای راه اندازی کسب وکار خودتان

تجربه جزیی نگری

...

کار کردن در تسلا و اپل این فرصت را برای سوکماسا کابایاما فراهم کرد تا به بینشی درباره چگونگی ساخت محصولات موفق برسد. هرچند فرهنگ کار در اپل و تسلا مشابه نیست اما در بین این شرکت های بزرگ، نقاط مشترکی وجود دارد.

آینده نگر

برای اهالی فناوری کار کردن در شرکت های فناوری محوری مثل گوگل، اپل، مایکروسافت و تسلا رویایی است. حتی کار کردن در یکی از این شرکت ها، فرصتی بی نظیر برای آن هاست. سوکماسا کابایاما به این فرصت رسید. نکته مهم تر، تکرار این رویا برای او بود. او هم در اپل کار کرد و تجربه آموخت و هم مدتی در تسلا مشغول به کار شد. امروز او صاحب استارتاپی است که سرمایه گذاران، سرمایه شان را از آن دریغ نمی کنند. سی ان بی سی در گزارش خود از زندگی او به فهرستی پر از سرمایه گذاران علاقمند به کار با سوکماسا کابایاما اشاره کرده است.

سوکماسا کابایاما، هفت سال در شرکت لگو در ژاپن کار می کرد. او پس از این برای کار به شرکت اپل رفت و در یادگار استیوجابز، به عنوان مدیر بخش آموزش مشغول به کار شد. یکی از مهم ترین کارهای او در شرکت اپل، ترویج استفاده از آی پد در مدارس ژاپن بود. در همین زمان، فرصتی شغلی به او پیشنهاد شد که دست رد زدن به آن کار آسانی نبود. تسلا  از سوکماسا کابایاما خواست به عنوان مدیر این شرکت در ژاپن مشغول به کار شود، و این به معنای ارتباط مستقیم او با ایلان ماسک، ثروتمندترین کارآفرین در جهان بود. راه انداختن خط تولید مدل S از خودروهای الکترونیکی در ژاپن کار آسانی نبود. سوکماسا کابایاما این کار را انجام داد اما این چیزی نبود که او را سیراب کند. کابایاما هدف دیگری داشت، او می خواست کارآفرین شود.

این مرد 53 ساله در گفت وگو با سی ان بی سی گفته است «خیلی مشغول فروش و بازاریابی بودم. اثربخشی من روی محصول اصلی خیلی کم بود. درحالیکه من همیشه فکر می کردم اینکه چیزی را از هیچ چیز بسازم، هیجان بیشتری دارد».

در سال 2016،  کابایاما به دره سیلیکون آمد به این امید که بتواند در مسیری که استیو جابز و ایلان ماسک حرکت کرده اند، حرکت خود را آغاز  و بهترین محصول را به بازار عرضه کند. اکنون شش سال از آن روز می گذرد و او به این هدف یک گام نزدیک شده است. او در سال 2017 استارتاپی به اسم Uplift Labs را تاسیس کرد. این پتلفرم با اتکا به هوش مصنوعی روندهای تحلیلی را در فناوری سه بعدی پیاده می کند. براساس آنچه این شرکت در معرفی خود می گوید، تیم های بیسبال و بسکتبال برای بهبود عملکرد بازیکنان در فرایند نقاهت پس از جراحت از خدمات این کسب وکار نوپا استفاده کرده اند. برای استفاده از این خدمات تنها داشتن دو آیفون یا آی پد کافی است. همه حرکات ورزشکاران در تیم های حرفه ای در زمین های بازی  ضبط می شود  و برای Uplift Labs ارسال می شود تا روند بهبودی و تغییر کنش های بازیکن بررسی شود. بنیانگذار این استارتاپ که به تازگی 8.5 میلیون دلار سرمایه از سرمایه گذاران به نامی مثل ست کوری از ستاره های NBA و سافت بانک جذب کرده، از  3 نکته مهم برای راه اندازی کسب وکار می گوید.

1.توجه به جزییات

کار کردن در تسلا و اپل این فرصت را برای سوکماسا کابایاما فراهم کرد تا به بینشی درباره چگونگی ساخت محصولات موفق برسد. هرچند فرهنگ کار در اپل و تسلا مشابه نیست اما در بین این شرکت های بزرگ، نقاط مشترکی وجود دارد. سوکماسا کابایاما می گوید «یکی از نقاط مشترک در فرهنگی کاری این دو شرکت، توجه به سطحی از جزییات در کار است. این نکته ای است که باید برای راه اندازی کسب وکار خودتان، آن را به خوبی درک کنید».

 مدیر Uplift Labs به مثالی در این زمینه اشاره می کند. کابایاما می گوید هم در تسلا و هم در اپل به تجربه کاربران به طور جزیی توجه می کنند که در هر دوی این شرکت ها غیرعادی و البته بهترین کار است.  به گفته کابایاما «وقتی یک آیفون جدید می خرید می بینید که مدل بسته بندی آن طوری طراحی شده که باز و دیده شدن تلفن هوشمند را با انتظار کاربر  برای آن لحظه همراه کند. برخلاف بسیاری از محصولات، روکش سلفونی در این بسته بندی طوری طراحی شده که به راحتی با انگشت کاربر قابل برداشتن است. درحالیکه مجبورید برای برداشتن سلفون از محصولات دیگر از ناخن یا قیچی استفاده کنید. اپل به این جزییات توجه می کند، درحالیکه از نظر دیگران لحظه باز کردن محصول، چیزی جز باز کردن در یک جعبه نیست».

2.تمرکز بی پایان

کابایاما می گوید برای کسب وکارهای نوپا و استارتاپ ها کلید موفقیت چیزی جز عرضه محصولی متناسب با تقاضای بازار نیست. کابایاما در این باره گفت:« اگر به طور ناگهانی محصول یا راه حلی که به مشتریان عرضه کرده اید را از آن ها بگیرید، چه بر سر زندگی شان می آید؟».

 تمرکز بی پایان در همینجاست که اهمیت پیدا می کند. صاحبان کسب وکارهای نوپا باید به طور دائم برای شناخت آن بخش از مشتریان که نیاز و تقاضای آن ها را دنبال می کنند، تلاش کنند. دردهای این بخش چیست و آیا مرهمی موثر برای پایان یافتن این دردها را در اختیار دارید تا به آن ها عرضه کنید؟». کابایاما می گوید در شرکت هایی مثل اپل و تسلا  اثر مشخص سهم بازار بررسی می شود اما رویکردهایی فراتر از این، زمینه ساز توسعه شرکت است.

«این شرکت ها هدف محورند یا به عبارت بهتر رویکرد محورند. برای مثال، می توانید به تسلا نگاه  کنید. رویکرد این شرکت تشویق جهان و شتاب بخشیدن به حرکت کشور در استفاده هرچه بیشتر از حمل و نقل متکی بر انرژی پایدار است». کابایاما می گوید حرکت همیشگی شرکت ها مبتنی بر چشم انداز با اتکا به همه نیروها در یک سازمان انجام می شود. همه کاری که انجام می دهید، حرکت برای رسیدن به هدف های بزرگتر و خوبتر است».

3.پذیرش بازخوردها

یکی از کارهای موردعلاقه کابایاما در استارتاپش، پاسخ دادن به تلفن مشتریان است. او تلاش می کند تا جای ممکن این تماس ها را بشنود و با مشتریان حرف بزند. به گفته موسس Uplift Labs «چیزی که من را به هیجان می آورد این است که به بشنوم مشتریان  عاشق محصولی اند که به آن ها عرضه می کنم. اما نکته مهم تر شنیدن چیزهایی از زبان آن هاست که به بهتر شدن کار ما کمک می کند».

به قول رید هافمن، از موسسان شبکه اجتماعی لینکدین، «هیچ چیز  مثل عشق کشنده نیست. اینکه 10 یا 100 کاربر از مشکلات محصول بگویند، بهتر از داشتن 100 هزار کاربر است که می گویند محصول شما هیچ مشکلی ندارد».

آنچه کابایاما آن را دنبال می کند همین است. او تلاش می کند به قطعه ای حیاتی در پازلی برسد که به درک چالش های ورزشکاران در همه ابعاد کمک می کند. آنچه Uplift Labs به طور دائم از کاربرانش می پرسد همین است.« آیا مشکلاتی در حفظ تعادل دارید؟ دامنه حرکت شما چقدر است؟ مفاصل چطور کار می کنند و آیا در گذشته آسیب دیده اید؟».

 این پرسش ها به طور مستقیم بر عملکرد بازیکنان در همه ورزش ها از جمله بیس بال، دوچرخه سواری، دویدن و حتی راه رفتن انسان هم اثر دارد. هیچ استارتاپی، حتی از مجموعه کسب وکارها نوپایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند، نتوانسته اند پیوندی بین یافته های بدست آمده از وضعیت ورزشکاران برقرار کنند. بنابراین هر ورزشکاری می تواند مثل یک آزمایشگاه سیار برای بهبود عملکردش عمل کند. به قول کابایاما «ریسک ناشی از جراحات با این کار، به کمترین میزان می رسد».

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام