سبز پوشی بازار ارزهای دیجیتال

بیت کوین در مسیر صعود؟

...

پیامد رخدادهایی مثل نوسان نرخ بهره در آمریکا و ورشکستگی صرافی اف تی ایکس دامان ارزهای دیجیتال را در سال 2023 خواهد گرفت؟

مرزهای مقاومت در بازار رمزارزها شکست و قیمت بیت کوین به بیش از 22 هزار دلار رسید. هم چنین اتریوم  در جریان معاملات امروز با بیش از 13 درصد بازدهی مثبت در یک هفته گذشته، با قیمت یک هزار و 652 دلار معامله شده است. نگاهی به وضعیت بازار رمزارزها نشان می دهد جریان رشد قیمت در نخستین ماه از سال جاری میلادی کلید خورده است.

تا پیش از پایان نخستین ماه از سال جاری میلادی، بیت کوین در دو هفته اخیر به بازدهی 33.5 درصدی رسید. قیمت نخستین ارز دیجیتال جهان در ژانویه سال 2023، از کانال 16 هزار دلار به بیش از 22 هزار دلار صعود کرده است. در یک هفته گذشته، بازدهی 13.6 درصدی بیت کوین  توانست قیمت آن را در بهترین حالت به 22 هزار و 732 دلار برساند. در نظرسنجی کوین گیکو بیش از 80 درصد از کاربران وضعیت بازار را مناسب ارزیابی کرده اند. نگاه مثبت سرمایه گذاران خُرد به بازار درحالی منعکس شده که بیت کوین با قیمت یک سال پیش خود 44.4- درصد فاصله دارد. در نوامبر سال 2021، قیمت بیت کوین به 69 هزار دلار رسیده بود که نشان دهنده بازدهی 67.2- درصدی نخستین رمزارز جهان نسبت به 2 سال گذشته است.

در کنار بیت کوین، بازدهی در بازار ارزهایی مثل کاردانو،  ایکس آر پی، بی اند بی، دوج کوین و سولانا هم در یک هفته اخیر مثبت بوده است. بازدهی سولانا در یک هفته گذشته به بیش از 40 درصد رسیده است. هم چنین دوج کوین و کاردانو به ترتیب 3.2 و 5.4 درصد سود را به جیب سرمایه گذارانشان در یک هفته گذشته روانه کرده اند.

اکنون باید دید روند رشد قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2023، باتوجه به پیامدهای ناشی از تغییر نرخ بهره در آمریکا و محاکمه موسس صرافی اف تی ایکس چگونه پیش می رود. بیت کوین با توجه به رخدادهایی از این دست، سال گذشته را در کانال 16 هزار دلار به پایان رساند. اکنون باید دید پیامدهای ناشی از این رخدادها دامان ارزهای دیجیتال را در سال جاری میلادی می گیرد یا نه؟

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام