همزمان با امضای تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک دو کشور برگزار شد

مذاکره فعالان اقتصادی ایران و بلاروس در اتاق تهران

...

اعضای یک هیات تجاری تخصصی در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی با حضور در اتاق بازرگانی تهران، با همتایان ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کردند. علاوه بر این با حضور معاون وزیر کشاورزی بلاروس در وزارت جهاد کشاورزی یک تفاهم‌نامه همکاری در قالب کمیسیون مشترک دو کشور به امضا رسید.

با حضور هیات 11 نفره تجاری از کشور بلاروس در اتاق بازرگانی تهران، زمینه‌های کاری میان بخش ‌خصوصی دو کشور در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در نشستی که در محل اتاق تهران برگزار شد، فعالان اقتصادی دو کشور پیرامون همکاری‌های مشترک در زمینه تامین محصولات کشاورزی و غذایی و تولیدات مشترک در این حوزه به رایزنی پرداختند. سرپرستی هیات اعزامی از بلاروس را معاون وزیر کشاورزی این کشور برعهده داشت و سفیر جمهوری بلاروس در تهران نیز این هیات را همراهی کرد.

بلافاصله پس از برگزاری این نشست در اتاق تهران، معاون وزیر کشاورزی بلاروس و سفیر این کشور در تهران، به منظور امضای تفاهم‌نامه همکاری دو کشور در قالب کمیسیون مشترک ایران و بلاروس، راهی وزارت جهاد کشاورزی شدند.

به گفته دمیتری کالتسوف، سفیر جمهوری بلاروس در تهران، در این سند همکاری گام‌های عملی برای توسعه مناسبات دو کشور در حوزه تبادل محصولات کشاورزی و غذایی ترسیم شده است.

همچنین، ایوان ایوانوویچ، معاون وزیر کشاورزی بلاروس نیز در این جلسه، گفت‌وگوی مستقیم تجار و فعالان اقتصادی دو کشور را زمینه‌ساز آشنایی بیشتر دو طرف با فرصت‌ها و ظرفیت‌های همکاری و گسترش مبادلات کالایی و سرمایه‌گذاری مشترک عنوان کرد.

طی چند ماه اخیر، این دومین هیات تجاری تخصصی از بلاروس است که به اتاق تهران می‌آید و اعضای آن از شرکت‌های معتبر بخش کشاورزی و صنایع غذایی هستند. اعضای این هیات که در زمینه‌ تولید و تامین گوشت قرمز و طیور، تخم‌مرغ، صنایع لبنی، روغن و خوراک دام فعال بودند، برای توسعه صادرات و واردات میان دو کشور با فعالان اقتصادی از ایران به گفت‌و‌گو و مذاکره نشستند.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط