کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران با مشارکت موسسه آیتک برگزار ‌می‌کند

رویداد آشنایی با روش‌های تامین مالی در بورس کالای ایران

...

اتاق بازرگانی تهران، رویداد «آشنایی با روش‌های تامین مالی در بورس کالای ایران» را روز دوم بهمن ماه از ساعت 9 الی 11 صبح برای فعالان اقتصادی در صنایع کوچک، متوسط و صنایع بزرگ تولیدی، عرضه‌کنندگان محصولات خام و پایه در بورس کالا، انجمن‌ها و تشکل‌های تولیدی برگزار می‌کند.

کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران با مشارکت موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران (آیتک)، رویدادی در حوزه راهکارهای بهره‌مندی فعالان اقتصادی از روش‌های نوین تامین مالی با عنوان «آشنایی با روش‌های تامین مالی در بورس کالای ایران» برگزار می‌کنند.

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران با اعلام این خبر افزود: با توجه به محدودیت‌های جدی بنگاه‌ها در زمینه تامین مالی‌ طی ماه‌های اخیر، اتاق تهران برنامه مدونی برای آشنایی هر چه بیشتر فعالان اقتصادی و اعضای اتاق با روش‌های تامین مالی در بورس کالا در نظر گرفته است. پیش از این نیز تجربه همکاری اتاق تهران و بورس کالای در موضوعات مشترک بسیار اثربخش بوده و منجر به ایجاد نتایج مثبتی شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، فریال مستوفی افزود: سال گذشته، برگزاری جلسات مشترک در کمیسیون بازار پول و سرمایه‌ اتاق تهران حول موضوع گواهی سپرده کالایی در نهایت منجر به ابلاغ بخشنامه رفع ابهام مالیاتی گواهی سپرده کالایی توسط سازمان امور مالیاتی شد. از این رو، تبیین و آموزش چگونگی عملیاتی شدن این ابزارها برای تامین مالی فعالان اقتصادی را در دستورکار قرار داده‌ایم.

مستوفی در ادامه با اشاره به کارکردهای بورس کالا گفت: بورس کالای ایران به عنوان بازاری متشکل و سازمان یافته برای تقابل آزاد عرضه و تقاضا و دستیابی به اثرات مثبت این مهم در تولید و مصرف، مطابق با قوانین بالادست در برنامه سوم ایجاد شده است و کارکردهای مهمی از جمله تسهیل مبادلات فیزیکی کالاهای پایه، کشف منصفانه قیمت‌ها، تضمین اجرای تعهدات، انتشار اطلاعات بازار، بازاریابی از طریق شبکه کارگزاران و مدیریت ریسک نوسان قیمت دارد.

 او در ادامه، یکی از مهم ترین کارکردهای بورس کالای ایران را تقویت تامین مالی بنگاه‌ها عنوان کرد و گفت که فعالان اقتصادی کمتر نسبت به این ظرفیت آگاهی دارند.

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران سپس توضیحاتی درباره رویداد «آشنایی با روش‌های تامین مالی در بورس کالای ایران» ارائه کرد و گفت: این رویداد روز دوم بهمن ماه از ساعت 9 الی 11 صبح برگزار می‌شود و مخاطبان این سمینار فعالان اقتصادی و اعضای اتاق در صنایع کوچک، متوسط صنایع بزرگ تولیدی، عرضه‌کنندگان محصولات خام و پایه در بورس کالا، انجمن‌ها و تشکل‌های تولیدی هستند.

حضور در این دوره برای علاقمندان رایگان است و فعالان اقتصادی می‌توانند برای حضور با شماره 0905445158 تماس بگیرند. سخنران این سمینار آموزشی حضوری، محمد حقانی‌نسب، رئیس اداره توسعه ابزارهای مالی بورس کالای ایران است.

نظرات کاربران

علی رضا نجفی منش

حضور در دوره

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?75632

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط