در بیست‌و‌پنجمین جلسه کمیسیون حمایت قضایی اتاق تهران بررسی شد

چگونگی اجرای استانداردهای سری 37000 در سازمان‌های دولتی و خصوصی

...

در بیست و پنجمین جلسه کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران، نحوه به کارگیری استانداردهای سری 37000 در سازمان‌های دولتی، عمومی و بخش‌خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه که نمایندگانی از سازمان ملی استاندارد و همچنین چندین انجمن و تشکل بخش خصوصی در آن حضور داشتند، ابتدا حسن فروزان‌فرد رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران پیرامون مفهوم استانداردهای 37001 و 37002 و کارکرد در یک از آنها توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، وی با اشاره به این بخش از استانداردهای بین‌المللی که به موضوعات مرتبط با حاکمیت شرکتی و سوت‌زنی و مبارزه با رشوه و فساد می‌پردازد و بر اساس آن راهنمایی‌هایی برای کشورها تبیین شده است، تصریح کرد که استفاده از این ظرفیت بین‌المللی در داخل کشور می‌تواند به بهبود وضعیت موجود در کشور کمک بسزایی داشته باشد.

فروزان‌فرد در همین رابطه، بر تشکیل جلسات گفت‌و‌گو در سطح ملی، بر سر برگردان این سری از استانداردهای بین‌المللی و چگونگی اجرا و پیاده‌سازی آنها در داخل کشور تاکید کرد و یادآور شد که اتاق بازرگانی تهران و کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد این اتاق، آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی برای اعضای اتاق و فعالان اقتصادی در زمینه آشنایی آنان با استانداردهای سری 37000 و نحوه به کارگیری و اجرای آن در سازمان‌ها را دارد.

همچنین در این جلسه، الهام گرامی رئیس گروه دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی سازمان ملی استاندارد و علی سعادتی از کارشناسان معاونت مدیریت امور حقوقی و مجلس سازمان ملی استاندارد، توضیحاتی پیرامون ماهیت استانداردهای سری 37000 و مزایای به کارگیری آن در سازمان‌های داخلی کشور مطرح کردند. الهام گرامی در همین رابطه، بر بحث و تبادل‌نظر پیرامون استفاده از شرکت‌های صدور گواهی تاکید کرد و علی سعادتی نیز ارائه دوره‌های آموزشی و همچنین استفاده از شرکت‌های مشاور برای پیاده‌سازی این استانداردها را مورد تاکید قرار داد.

در این جلسه و پس از بیان نظرات سایر اعضای کمیسیون و حاضران در این نشست، آمادگی برای برگزاری دوره‌های آموزشی پیرامون آشنایی با استانداردهای سری 37000 و نحوه به کارگیری و اجرای آن، از سوی کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران با همکاری تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط با حوزه مدیریت، اعلام شد.

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?75584

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط