در کارگروه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران بررسی شد

درخواست برای معافیت سهم حق بیمه کارگران ساختمانی در شهرک‌های صنعتی

...

در کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران مسائل مربوط به شهرک‌های صنعتی استان با حضور مدیران و مسوولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا نتیجه آن برای بررسی بیشتر و تصمیم‌گیری در جلسه اصلی شورای گفت‌وگوی استان مطرح شود.

در جلسه کارگروه کارشناسی شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان تهران، موضوع اختلاف‌نظر میان شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس‌آباد و اداره‌کل تامین اجتماعی استان تهران بر سر سهم بیمه کارگران ساختمانی در شهرک‌های صنعتی استان تهران مطرح شد و مورد نقد و بررسی قرار گرفت. در این نشست که در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، علاوه بر محمودرضا طاهری قائم‌مقام دبیر شورای گفت‌وگوی استان تهران، مدیران شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس‌آباد و معاون منابع بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران حضور داشتند.

در آغاز این نشست عضو هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس‌آباد با اشاره به عدم تعیین تکلیف سهم بیمه کارگران ساختمانی در شهرک‌های صنعتی استان تهران، تصریح کرد که اختلاف‌نظرها بر سر این موضوع رفع نشده و طی دو سال اخیر شرکت‌های مستقر در نواحی صنعتی استان تهران و به ویژه شهرک صنعتی شمس‌آباد متحمل پرداخت ارقام و جرایم سنگین به سازمان تامین اجتماعی شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، داود ولی تاکید کرد که دریافت حق بیمه کارگران ساختمانی از شرکت‌های این حوزه، مغایر با قانون است.

در همین رابطه، علی نامدار، معاون منابع بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران، با بیان اینکه در قانون تامین اجتماعی، هیچ‌گونه معافیتی بابت سهم حق بیمه لحاظ نشده‌است، تصریح کرد که بر اساس قانون در هر واحد تولیدی و اقتصادی که دستمزد پرداخت شود، کارفرما موظف به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی است. وی افزود: تنها در صورت اصلاح بند مربوط در قانون تامین اجتماعی، امکان معافیت پرداخت سهم حق بیمه برای کارفرمایان در شهرک‌های صنعتی وجود دارد.

در ادامه این جلسه و پس از بحث و تبادل‌نظر بر سر این موضوع، محمودرضا طاهری قائم‌مقام دبیر شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان تهران، تصریح کرد که پیشنهاد اصلاح قانون و موضوع معافیت شرکت‌های مستقر در نواحی و شهرک‌های صنعتی از پرداخت سهم حق بیمه کارگران ساختمانی، در نشست آتی شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی مطرح خواهد شد.

اختصاص درصدی از ارزش افزوده پرداختی توسط واحدهای صنعتی به منظور بهسازی و نوسازی زیرساخت‌های فرسوده شهرک‌های صنعتی و اصلاح دفترچه قرارداد واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی استان تهران برای تسهیل کار سرمایه‌گذاران واقع در شهرک‌های صنعتی، از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود که در حضور نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا پیشنهادهای شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس‌آباد پیرامون این دو موضوع نیز روی میز جلسه آتی شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان تهران قرار گیرد.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط