چرا بازار رمزارز سبز شده است؟

نگاه دوباره سرمایه گذاران به بازار بیت کوین

...

بازگشایی مرزهای بین المللی توسط دولت چین و تلاش بانک های مرکزی برای کاهش تورم سرمایه گذاران را دوباره متوجه خرید از بازار ارزهای دیجیتال کرده است.

قیمت بیت کوین در معاملات روز دوشنبه با 1.4 درصد جهش به بیش از 17 هزار دلار رسید. بازدهی بازار نخستین ارز دیجیتال در یک هفته گذشته هم مثبت بود و در یک ماه گذشته، 0.2 درصد سود روانه جیب سرمایه گذاران در این ارز دیجیتال شده است. به گزارش سایت کوین گپ، رشد این روزها در بازار بیت کوین و اتریوم ناشی از بعضی تحولات اقتصاد کلان است.

ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال بیش از 3 درصد افزایش یافته و این با جهش 100 درصدی در حجم معاملات حاصل شده است. هرچند پیش بینی ها از احتمال صعود قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته آینده می گفت اما در معاملات امروز، قیمت بیت کوین با رشد یک هزار و 300 دلاری به 17 هزار دلار رسید.

از دلایل رشد قیمت بیت کوین انقباض در بخش خدمات در اقتصاد ایالات متحده آمریکا و کاهش رشد دستمزدهاست که اثر  تغییر نرخ بهره توسط فدرال رزرو را کمرنگ کرده است.

هم چنین بازگشایی مرزهای بین المللی توسط دولت چین و تلاش بانک های مرکزی برای کاهش تورم سرمایه گذاران را دوباره متوجه خرید از بازار ارزهای دیجیتال کرده است. بازارهای سهام در آسیا و اروپا هم امروز را سبز آغاز کرده اند.

تحلیل ها از احتمال افزایش قیمت اتریوم و بیت کوین در روزهای آینده می گوید. در بازار اتریوم هم در معاملات 24 ساعت گذشته قیمت 3.8 درصد رشد کرده و به یک هزار و 311 دلار رسیده است. این ارز دیجیتال در یک هفته گذشته 9.2 درصد بازدهی مثبت را ثبت کرده است. هم چنین در یک ماه گذشته ارزش اتریوم 3.7 درصد افزایش یافته است. با این حال نرخ این ارز دیجیتال بیش از 70 درصد با اوج قیمت در سال 2021 فاصله دارد.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام