سبزپوشی بازار ارزهای دیجیتال در آغاز سال نوی میلادی

آغاز مقاومتی رمزارزها در سال 2023

...

باید دید در سال جاری میلادی قیمت رمزارزها باتوجه به اصلاحات شبکه ای و دیگر تحولات مالی در جهان چگونه رقم می خورد. اصلاحات اقتصادی در آمریکا و نوسان نرخ بهره توسط دولت این کشور از عوامل اثربخش بر نرخ ارزهای دیجیتال است.

سبزپوشی بازارها در یکی دو روز گذشته از روزهای کاری در سال نوی میلادی می تواند امیدها به افزایش قیمت بیت کوین را تقویت کند؟ بیت کوین که در سال 2021 به بیش از 68 هزار دلار رسید، در یک ماه گذشته در کانال 16 هزار دلار در نوسان است.

براساس آخرین آمار اعلام شده تا پیش از ساعت 12 امروز، چهارم ژانویه سال 2023  در ایران، بازدهی بازار بیت کوین در یک هفته  و 24 ساعت گذشته به یک درصد رسیده است. اکنون بیت کوین با نرخ 16 هزار و 882 دلار معامله می شود درحالیکه با اوج قیمت خود در  2 سال گذشته بیش از 63.7- درصد فاصله دارد.

هم چنین در یک ماه گذشته بازدهی این ارز دیجیتال به کمتر از 2 درصد رسیده و در دو هفته گذشته هم بازدهی بازار نخستین رمزارز جهان صفر بوده است. بالاترین قیمت برای بیت کوین در نوامبر سال 2021 ثبت شده که در آن نرخ این رمزارز به 69 هزار دلار رسید. اما قیمت امروز بیش از 75.6 درصد با اوج آن در دهم نوامبر سال 2021 فاصله دارد. هم چنین در یک ماه گذشته بالاترین نرخ ثبت شده برای بیت کوین 18 هزار و 320 دلار بوده است.

در بازار اتریوم هم بازدهی در یک هفته گذشته به 3.5 درصد و در 24 ساعت گذشته به 3.1 درصد رسیده است. برخلاف بیت کوین، قیمت اتر در دو هفته گذشته 2.9 درصد رشد کرده است اما فاصله نرخ این ارز دیجیتال با اوج قیمت آن در یک سال گذشته به 66.7- درصد می رسد. قیمت ETH امروز به یک هزار و 253 دلار رسیده درحالیکه در دهم نوامبر سال 2021، این ارز دیجیتال به پنج هزار دلار نزدیک شده بود. در سال 2021، قیمت اتر به 4 هزار و 878 دلار رسید درحالیکه هفت سال پیش، این ارز دیجیتال کف قیمت 0.43 دلار را هم تجربه کرده بود.

باید دید در سال جاری میلادی قیمت رمزارزها باتوجه به اصلاحات شبکه ای و دیگر تحولات مالی در جهان چگونه رقم می خورد. اصلاحات اقتصادی در آمریکا و نوسان نرخ بهره توسط دولت این کشور از عوامل اثربخش بر نرخ ارزهای دیجیتال است. هم چنین تحولاتی مثل ورشکستگی صرافی های بزرگ مثل اف تی ایکس می تواند به نوسان های کوتاه مدت در بازار بینجامد.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام