با ادامه سردرگمی دولت در مواجهه با ارزهای دیجیتال

صرافی کوین نیک مارکت دست از کار کشید

...

بی توجهی دولت به صرافی های رمزارز کار کوین نیک مارکت را به تعطیلی کشاند.

سردرگمی دستگاه ها در مواجهه با استخراج کنندگان رمزارز و مبادله ارزهای دیجیتال در کشور تا جایی ادامه یافته که اخباری از توقف فعالیت صرافی های این حوزه به گوش می رسد.

در آخرین واکنش رسمی نسبت به بی توجهی بانک مرکزی و دولت به کسب وکارهای فعال در این زمینه، صرافی کوین نیک مارکت اعلام کرده تا پایان سال جاری به کار خود پایان می دهد. این صرافی ارز دیجیتال در بیانیه ای رسمی در این زمینه از اینماد اجباری و محدودیت پرداخت های ریالی درگاه های صرافی به عنوان دلایل اصلی در توقف فعالیتش اشاره کرده است.  در یک ماه گذشته صرافی های رمزارز مجبور شدند پرداخت های ریالی را تا سقف 25 میلیون تومان کاهش دهند.

کوین نیک مارکت در بیانیه اش در این باره  نوشت  «درگاه‌های پرداخت جدید ارائه ندادند. بهانه اینماد آوردند. بهانه عدم قانون‌گذاری آوردند. به‌تازگی هم برای پرداخت‌های ریالی درگاه‌ها محدودیت ایجاد کرده‌اند. در حال حاضر، در هر نهاد و اداره‌ای، یک کمیته اقتصاد دیجیتال و یا رمزارز وجود دارد که هیچ خروجی‌ ندارد. در نهایت با شرایط فعلی و با توجه به اینکه نگه داشتن دارایی مردم در پلتفرم کوین نیک مارکت در شرایطی که قانون مشخصی وجود ندارد و ریسک بسیار بزرگی را برای ما و برای مشتریان‌مان ایجاد کرده است، تصمیم گرفتیم با وجود همه سختی‌هایی که برای رشد این کسب‌و‌کار کشیده بودیم، ادامه فعالیت کوین نیک مارکت را متوقف کنیم».

پیش از این ضبط دستگاه های استخراج، محدودیت دسترسی به برق با قیمت به صرفه برای فعالان این صنعت و ممنوعیت ها درباره مبادله رمزارزها خبرساز شده بود. در مردادماه سال جاری، رییس سابق بانک مرکزی صالح آبادی، مبادله رمزارزها و سرمایه گذاری در آن را ممنوع اعلام کرد اما مجاز بودن استخراج رمزارز و استفاده از آن برای واردات گفت. هم چنین از دیگر اقدامات بانک مرکزی در این زمینه، صدور ریال دیجیتال بود که با وجود رونمایی از پیش نویس سند رسمی طرح مربوط به آن،  خبری از اقدام عملیاتی در این باره منتشر نشده است.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام