بازدهی منفی در بازار نخستین رمزارز جهان

پایداری بیت کوین در کانال 16 هزار دلار

...

در یک ماه گذشته بازدهی معامله گران این ارز دیجیتال 12.7- درصد گزارش شده است. افت قیمت بیت کوین پس از تلاش کاربران FTX برای خروج ارزهایشان از حساب های کاربری در این صرافی رقم خورد، صرافی که 2 هفته پیش خبر ورشکستگی آن رسانه ای شده است.

هرچند در 24 ساعت گذشته ظرفیت بازار رمزارزها با 0.9 درصد رشد به 873 میلیارد دلار رسیده اما قیمت بیت کوین با افتی 0.2 درصدی به 16 هزار و 621 دلار رسیده است. در یک ماه گذشته قیمت نخستین ارز دیجیتال در جهان به 15 هزار و 900 دلار هم رسیده است. در یک سال گذشته نزدیک به 72 درصد از ارزش بیت کوین از دست رفته است. در یک ماه گذشته بازدهی معامله گران این ارز دیجیتال 12.7- درصد گزارش شده است.  افت قیمت بیت کوین پس از تلاش کاربران FTX برای خروج ارزهایشان از حساب های کاربری در این صرافی رقم خورد،  صرافی که 2 هفته پیش خبر ورشکستگی آن رسانه ای شده است. در همین دو هفته 21.9 درصد از ارزش بیت کوین ریخت.

در بازار اتریوم هم بازدهی یک ساله 72- درصد اعلام شده است. در یک ماه گذشته 5.6- درصد از ارزش اتریوم از دست رفته است. هم چنین بازده این ارز دیجیتال در 2 هفته گذشته 25.6- درصد و در یک هفته 3.7- درصد اعلام شده است. قیمت اتریوم تا پیش از ساعت 13 امروز، یک هزار و 209 دلار اعلام شده است.

افت قیمت بیت کوین درحالی است که به نظر می رسد با خروج 1.2 میلیون بیت کوین از بازار، عرضه این ارز دیجیتال با کمبود رو به رو شود. ایسنا در گزارشی از کریپتو نوشت 14 صرافی رمزارز در از دست رفتن یک میلیون و 195 هزار بیت کوین مسئول اند و این یعنی از مجموع 19.2 میلیون بیت کوین استخراج شده، 6.3 درصد از دسترس خارج می شود. به طور کلی 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که تا امروز 19.2 میلیون آن استخراج شده است. باتوجه به کمبود بیت کوین به دلیل عملکرد صرافی ها بعید نیست قیمت این ارز دیجیتال به زودی اوج بگیرد. با این وجود معامله بیت کوین های جعلی از تهدیدهایی است که معامله گران خرد در بازار را تهدید می کند.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام