پس از متا و توییتر

آمازون هم با هزاران کارمند خود خداحافظی می کند

...

آمازون برای خداحافظی با نزدیک به 10 هزار کارمند خود برنامه ریزی کرده است.

به گزارش سی ان بی سی، آمازون برای خداحافظی با 10 هزار نفر از کارکنانش در بخش های اداری و فنی در آغاز هفته جاری برنامه ریزی کرده است. این برنامه در گزارشی در نیویورک تایمز منتشر شده است. هم چنین وال استریت ژورنال به نقل از منابعی اعلام کرده آمازون هم مثل شرکت هایی همچون متا و توییتر با هزاران نفر از کارکنانش خداحافظی می کند.

 در روز دوشنبه و پس از انتشار این خبر ارزش سهام آمازون با 2 درصد افت قیمت  معامله شده است.

 این تعداد اخراج کارکنان، بزرگترین نمونه از خداحافظی با آن ها در تاریخ این شرکت است و ممکن است بر بخش های خرده فروشی و منابع انسانی  در شرکت آمازون اثر بگذارد. تعداد اعلام شده در گزارش ها از کارکنان اخراجی، کمتر از یک درصد از نیروی کار آمازون در جهان و نزدیک به 3 درصد از نیروی کار اداری در این شرکت را در بر می گیرد.

آمازون تنها شرکت فناوری محور نیست که قصد دارد تعدادی از کارکنانش را اخراج کند. گزارش ها در هفته گذشته از برنامه ریزی شرکت متا برای اخراج 13 درصد از کارکنان یا نزدیک به 11 هزار نفر از آنان خبر داده است. هم چنین توییتر پس از خرید این شبکه اجتماعی توسط ایلان ماسک به طور تقریبی،  با نیمی از کارکنان خود خداحافظی کرده است.

آمازون در پایان سال 2019، 798 هزار نفر را استخدام کرده بود. این رقم تا پایان دسامبر سال 2021 به 1.6 میلیون نفر افزایش یافت که گویای رشد 102 درصدی است.

فصل تعطیلات و خرید مردم در این فصل برای آمازون حیاتی است. به طور معمول در این فصل آمازون تعداد کارکنان شرکت را برای پاسخ به تقاضا بالا می برد. با این حال این شرکت اکنون با توجه به کاهش فروش و رکود اقتصاد جهانی بیش از هرچیز به دنبال کاهش هزینه هاست.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام