بیت کوین و اتریوم بیش از سه چهارم ارزش خود را از دست داده اند

ارزش بازار ارزهای دیجیتال افت کرد

...

از زمان 68 هزار دلاری شدن بیت کوین، 2 ارز دیجیتال بزرگ، پیش از سه چهارم از ارزش خود را از دست داده اند و در جمع ریسک پذیرترین دارایی های جهان قرار گرفته اند. زمانی ارزش صنعت استخراج ارزهای دیجیتال به 3 تریلیون دلار می رسید اما اکنون، این رقم 900 میلیارد دلار بیشتر نیست.

روز گذشته ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به 894 میلیارد دلار رسید. افت 2.4- درصدی روز گذشته درحالی در بازار گزارش شده که بازدهی یک هفته ای بیت کوین در جریان معاملات به 16.3- درصد رسیده است. هم چنین قیمت اتریوم هم در یک هفته، 17.2- درصد ریخت.

تا پیش از ساعت 20  به وقت تهران در شب گذشته، بیت کوین با قیمت 16 هزار و 884 دلار معامله شد و قیمت اتریوم هم یک هزار و 258 دلار بود. در بازار دیگر ارزهای دیجیتال از جمله کاردانو، دوج کوین، بی اند بی، سولانا و شیبا هم بازدهی منفی هفتگی ثبت شده است.

شب گذشته قیمت کاردانو با 10- درصد ریزش در یک هفته اخیر به 0.34 دلار رسید. هم چنین دوج کوین 31.3- درصد افت قیمت را در یک هفته گذشته ثبت کرده است. قیمت سولانا هم با 45.8- درصد نوسان در یک هفته اخیر به 16.55 دلار رسید.

 یک سال پیش تحلیل گران بیت کوین را پول آینده و اتریوم را مهم ترین ابزار توسعه می دانستند. هم چنین در آن زمان در معامله  NFT رکوردهایی ثبت شد. با این وجود از زمان 68 هزار دلاری شدن بیت کوین، 2 ارز دیجیتال بزرگ، پیش از سه چهارم از ارزش خود را از دست داده اند و در جمع ریسک پذیرترین دارایی های جهان قرار گرفته اند. زمانی ارزش صنعت استخراج ارزهای دیجیتال به 3 تریلیون دلار می رسید اما اکنون، این رقم 900 میلیارد دلار بیشتر نیست.

تورم اکنون در کشورهای مختلف رو به افزایش است. در ایالات متحده آمریکا تورم به بیشترین میزان در 4 دهه اخیر رسیده است. در این شرایط به نظر می رسد بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به جای تبدیل شدن به پوششی برای حفظ ارزش سرمایه در مقابل تورم، به دارایی با ریسک بالا تبدیل شده اند. باتوجه به اثرپذیری قیمت بیت کوین از کنش نهنگ ها، بسیاری سرمایه گذاران را به خروج از بازار تا پیش از افت بیشتر قیمت تشویق می کنند. با این وجود، برخی دیگر دارندگان خُرد ارزهای دیجیتال را به حفظ  سرمایه و خرید بیشتر با افت هرچه بیشتر قیمت ترغیب می کنند.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام