پس از خرید توییتر و فروش سهام تسلا

ارزش دارایی های ایلان ماسک کاهش یافت

...

پس از خرید توییتر، ایلان ماسک سهام بیشتری از تسلا را فروخته و ارزش دارایی های او هم کاهش یافته است.

ایلان ماسک پس از به سرانجام رسیدن پرونده خرید توییتر، دست کم 3.95 میلیارد دلار از سهام خود در شرکت تولید خودروهای برقی تسلا را فروخته است.

به گزارش سی ان بی سی، براساس اسناد منتشر شده در کمیسیون اوراق بهادار آمریکا، ماسک اکنون بیش از 19.5 میلیون سهم از سهام تسلا را فروخته است. مدیرعامل تسلا هم چنین در سال 2021، 22 میلیارد دلار از سهام شرکت تسلا را فروخت. در سال 2022، ایلان ماسک 8 میلیارد دلار از سهامش را  در ماه آوریل و 7 میلیارد دلار دیگر را در ماه اوت فروخته است.

علاوه بر فروش سهام در شرکت تسلا، ایلان ماسک در خصوصی سازی توییتر در کنار افرادی مثل اندرسون هوآرتز، جک دورسی از مدیران سابق توییتر، الولید بن تلال بن عبدالعزیز از عربستان سعودی به عنوان سهامدار این شبکه اجتماعی نقش آفرینی می کند.  

در 9 اوت  سال جاری، ماسک به هوادارانش اعلام کرد برای تکمیل معامله خرید توییتر، بخشی از سهام تسلا را می فروشد. او در توییتر از تلاش برای عدم اجتناب از فروش عجولانه تسلا نوشته بود. در همان زمان، ایلان ماسک در دادگاه با مدیران توییتر مشغول چانه زنی برای خروج از معامله بود که در نهایت، با  خرید توییتر در ماه آوریل، این دادگاه ها به نتیجه رسید.

پس از خرید توییتر، ایلان ماسک از مجموعه ای از همکارانش در تسلا برای بازبینی کدها و انجام دیگر کارها در شرکت توییتر دعوت به کار کرده است.

ایلان ماسک هنوز با در اختیار داشتن 200 میلیارد دلار دارایی، ثروتمندترین فرد جهان است با این حال، داده ها در نزدک از کاهش 46 درصدی ارزش سهام تسلا می گوید.

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکیس در برنامه ای از تلاش برای قرار گرفتن توییتر در مسیر درست گفته است. به گفته ماسک «زمانی که توییتر در مسیر درست قرار بگیرد، مدیریت آن آسان تر از بقیه شرکت هاست».

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام