ثبات و بهبود قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال

کسل کننده بودن معاملات، الزاما بد نیست

...

معاملات امروز بیت کوین کسل کننده است اما وضعیت امروز، علائمی از ثبات و بهبود قیمت ها را مخابره می کند.

قیمت بیت کوین در سال 2021 میلادی، به 68 هزار و 990 دلار هم رسید اما در ماه های گذشته قیمت نخستین ارز دیجیتال به طور مداوم در محدوده 20 هزار دلار باقی مانده که گویای نوسان گریزی بازار است. هرچند در 20 روز گذشته  قیمت کاهش یافت و حتی به کانال 18 هزار دلار رسید، اما بازار هنوز کم نوسان ارزیابی می شود.

با توجه به این وضعیت، اکنون معاملات بیت کوین از سوی بسیاری معامله گران کسل کننده به نظر می رسد. اما شرایط امروز بازار الزاما بد نیست. بعضی تحلیل گران و سرمایه گذاران می گویند فقدان نوسان در بازار امروز، علامتی از بهبود و ثبات قیمت ها، و احتمال افزایش آن است.

ویجای عیار، از تحلیل گران بازار رمزارزها در گفت وگو با سی ان بی سی به احتمال بهبود قیمت ها اشاره می کند. به گفته ویجای عیار «بیت کوین در 4 ماه گذشته از 18 تا 25 هزار دلار در نوسان بوده است. این نشان می دهد بازار در شرایط خوبی است و روند قیمت بر الگوی بهبود و ثبات پیش می رود».  

هم چنین به گفته این تحلیلگر علائمی از بروز فاز انباشت در بازار بیت کوین دیده می شود که می تواند به صعود قیمت در ماه های پس از شکست محدوده مقاومت در دوره انباشت بینجامد.

قیمت بیت کوین در ساعت 13.30 امروز به 20 هزار و 581 دلار رسیده است. بازدهی نخستین ارز دیجیتال در یک هفته گذشته 5.2 درصد اعلام شده است. هم چنین اتریوم در یک هفته گذشته به بازدهی 17.2 درصد رسیده است. در یک هفته گذشته کمترین قیمت ثبت شده برای بیت کوین 19 هزار و 260 دلار اعلام شده است. بازدهی بیت کوین در دو هفته و یک ماه گذشته هم مثبت بوده است. با وجود نوسان 66.7- درصدی قیمت این ارز دیجیتال در یک سال گذشته، روند بهبود در یک ماه گذشته با بازدهی 5.8 درصدی گزارش شده است. هم چنین در دو هفته گذشته بازدهی در بازار بیت کوین به 6.9 درصد رسیده است.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام