هوآوی در جریان مقابله با تحریم های آمریکا انجام داد

رونمایی از نخستین موبایل متصل به ماهواره چینی

...

هوآوی از تلفنی هوشمند رونمایی کرده که می گوید به سیستم بیدو وصل می شود. بیدو ماهواره راهبری چین است.

سی ان بی سی نوشت، این تلفن هوشمند درحالی رونمایی می شود که آمریکا برای بیش از پنج سال هوآوی را تحریم کرده و این شرکت چینی تلاش می کند  بازار تلفن های هوشمند خود را حفظ کند.

این غول فناوری چینی روز سه شنبه در کنار تبلت مت پد و ساعت هوشمند جی تی 3پرو، از تلفن هوشمند مت50 Mate 50 هم رونمایی کرد.

مت 50 دارای دوربین به روز شده با 4 لنز است که به طور چرخشی چیده شده است. این تلفن هوشمند از نسخه سوم هارمونی، سیستم عامل اختصاصی هوآوی استفاده می کند. نسخه نخست این سیستم عامل در سال 2019 پس از تحریم گوگل و عدم دسترسی تلفن های هوآوی به سیستم عامل اندروید ساخته شده است.

عدم ارتباط مت 50 به شبکه فوق سریع اینترنت 5G از دیگر خصوصیات این محصول است. این محدودیت پس از تحریم های آمریکا و عدم دسترسی هوآوی به تراشه های لازم برای انجام این کار ایجاد شده است. این تلفن هوشمند به سیستم 4G  متصل است.

هوآوی مدعی است این نخستین تلفن هوشمندی است که به ماهواره بیدوی چینی متصل شده است. بیدو در سال 2020 تکمیل شده و رقیب سیستم موقعیت یابی جهانی آمریکا موسوم به جی پی اس است که خدماتش را به طور جهانی عرضه می کند.

ارتباط این تلفن هوشمند با بیدو به این معناست که کاربران می توانند باوجود قطع ارتباط با شبکه ارتباطات زمینی موبایل، هم چنان پیام بفرستند.

قیمت اولیه مت 50، 718 دلار اعلام شده است.

هوآوی تلاش می کند باوجود تحریم های آمریکا علیه این شرکت، هم چنان بازار تلفن های هوشمند خود را حفظ کند. پیش از این، این شرکت مخابراتی چینی سهم قابل توجهی از بازار تلفن های هوشمند در جهان را در اختیار داشت اما اکنون این سهم کاهش یافته است.

این شرکت امیدوار است با عرضه محصولات دیگری مثل ساعت هوشمند و تبلت، اندکی از زیان ناشی از کاهش فروش تلفن های هوشمند را جبران کند.  هوآوی از سال گذشته به طور ویژه به فناوری محاسبه ابری و توسعه نرم افزاری توجه کرده است. هم چنین کارخانه هوآوی در شنزن، در زمینه تولید خودروهای الکترونیکی و ارائه خدمات به شرکت های فعال در این صنعت کار می کند.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام