اهمیت شبکه های اجتماعی برای برندها بیشتر شده است

تیک تاک جای گوگل را می گیرد؟

...

هرچند داشتن وب سایت برای کسب وکارها حتی کسب وکارهای بدون فروش آنلاین ضروری است اما، نمی توان از خیر شبکه های اجتماعی گذشت.

تیک تاک می تواند به رقیبی برای جست وجو در وب سایت ها تبدیل شود و جای گوگل را بگیرد؟

 سایت سوشال مدیا نوشت معاون ارشد گوگل به تازگی در مطلبی از خطر شبکه های اجتماعی برای غول جست وجو در اینترنت گفته است. پرابهاکار راغوان نوشت: «مطالعات ما نشان می دهد 40 درصد از جوانان برای پیدا کردن رستوران سراغ نقشه گوگل نمی روند. آن ها آنچه می خواهند را در تیک تاک یا اینستاگرام جست وجو می کنند».

اگر تیک تاک و اینستاگرام به این نکته توجه کنند، می توان گفت این مسئله پیامدهای بزرگی در جهان فناوری در پی دارد. اما خطر کاهش جست وجو در وب سایت ها، تنها گوگل را تهدید نمی کند. این تغییر رفتار جست وجوگران زنگ خطری برای برندها برای ارتباط با مخاطبان جوان در شبکه های اجتماعی و تغییر فرصت های جست جوست.

ایده تبدیل تیک تاک به موتور جست وجو موضوع تازه ای نیست. در سال 2019، نخستین سرمایه گذاری ها در تیک تاک به عنوان موتور جست وجو برای کاربران چینی انجام شد. در آن زمان این برنامه با نام Douyin کار خود را آغاز کرد. بسیاری از اماکنی که ویدئوها در این برنامه ضبط می شود، از جمله رستوران ها، مکان های گردشگری، هتل ها، اماکن فرهنگی، مغازه ها، باشگ های ورزشی و ... براساس موقعیت جغرافیایی دسته بندی می شود. این دسته بندی به کاربران فرصت جست وجو در این ویدئوها را می دهد. اکنون تیک تاک بیش از موتور جست وجو، شبکه اجتماعی است اما امروز کاربری جست وجوی آن تقویت شده است.  تیک تاک هم چنین با افزودن کلمه های کلیدی در بخش کامنت ها و ویدئوها کشف کاربران را ساده تر کرده است.

چنین تحولاتی در فضای فناوری برای برندها بسیار مهم است. اهمیت شبکه های اجتماعی نشان می دهد هرچند داشتن وب سایت برای کسب وکارها حتی کسب وکارهای بدون فروش آنلاین ضروری است اما، نمی توان از خیر شبکه های اجتماعی گذشت. 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام