با همکاری اندیشکده دیپلماسی اقتصادی دانشگاه امام صادق و اتاق تهران برپا می‌شود

چهارمین مدرسه تابستانه دیپلماسی اقتصادی

...

مدرسه تابستانه دیپلماسی اقتصادی با همکاری اندیشکده دیپلماسی دانشگاه امام صادق (ع)، اتاق بازرگانی تهران و نهادهای دولتی مسوول و موثر در این حوزه مانند وزارت امور خارجه و صندوق نوآوری و شکوفایی با تمرکز بر بررسی روابط با کشورهای همسایه حوزه دریای خزر ثبت‌نام می‌کند.

اندیشکده دیپلماسی اقتصادی دانشگاه امام صادق (ع) با مشارکت و همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امورخارجه، اتاق‌های بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران و شیراز اقدام به برگزاری چهارمین مدرسه تابستانه دیپلماسی اقتصادی با تمرکز بر حوزه همسایگی کشورهای خزر می‌کند.

در همین راستا مقرر شده است سلسله جلساتی به منظور معرفی فرصت‌ها و چالش‌های روابط دو جانبه اقتصادی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای حوزه همسایگی دریای خزر و با حضور اساتید دانشگاهی، سفرا، مدیران عالی بخش دولتی و غیردولتی، رایزنان و وابستگان اقتصادی و بازرگانی، تجار و اعضای هیئت رئیسه اتاق‌های مشترک بازرگانی برگزار شود.

از جمله مهمترین اهداف چهارمین مدرسه تابستانه دیپلماسی اقتصادی می‌توان به مواردی از قبیل آشنایی با جایگاه و اهمیت حوزه دریای خزر و اوراسیا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، بررسی فرصت‌ها و چالش‌های موجود در روابط جمهوری‌اسلامی ایران با کشور‌های حوزه دریای خزر و اوراسیا از منظر دیپلماسی و اقتصاد سیاسی، گردشگری، تجارت و سرمایه‌گذاری خارجی، حمل‌و نقل و لجستیک تجاری، شرایط ناشی از تحریم‌های اقتصادی و آینده‌پژوهی بازارهای انرژی منطقه خزر اشاره داشت.

برگزاری کارگاه‌های مهارتی متناسب با فنون مذاکرات بین‌المللی و فنون تجاری مناسب با منطقه همسایگی خزر نیز از جمله دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در طول این مدرسه تابستانه است. همچنین پس از انجام ارزیابی پژوهشی، گواهی معتبر از سوی برگزارکنندگان چهارمین مدرسه تابستانه دیپلماسی اقتصادی به شرکت‌کنندگان اعطاء می‌شود.

تاریخ برگزاری این دوره آموزشی از ۲۹ مرداد تا ۶ شهریور ۱۴۰۱ به صورت ارتباط مستقیم مجازی خواهد بود که علاقمندان می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت‌نام (با ظرفیت محدود) در دوره جامع یا ثبت‌نام موردی در جلسات تخصصی، تا تاریخ ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیام به شماره ۰۹۲۱۸۷۷۳۶۵۰ در پیام رسان واتس‌اپ اقدام کنند.اولویت ثبت‌نام‌های قطعی بنابر زمان ثبت‌نام تعیین خواهد شد.

مدرسه تابستانه دیپلماسی اقتصادی در حوزه همسایگی کشورهای خزر مورد توصیه برای دانشجویان، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، تجار و سرمایه‌گذاران فعال بخش خصوصی، روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه‌های تخصصی و عموم پژوهشگران علاقمند است.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط