احتمال شکست در پرونده توییتر تا شلوغی بازار

تسلا در تنگنا

...

احتمال باخت ایلان ماسک در پرونده توییتر بیشتر شده است. افزایش تصادف خودروهای این شرکت پای ناظران ایمنی را به میان کشانده و رقبا هم از خودروهای تازه رونمایی کرده اند.

در هفته گذشته خبر فروش سهام مدیرعامل تسلا  منتشر شد. ایلان ماسک اعلام کرد 6.9 میلیارد دلار از سهام خود را فروخته است. ماسک دلیل فروش سهامش را، احتمال باخت در پرونده توییتر و داشتن پول کافی اعلام کرده است.

راشاتودی نوشت؛ در سه شنبه هفته گذشته، ایلان ماسک 7.92 میلیون سهم را واگذار کرده است. او در نهایت در توییتر اعلام کرد فروش این سهم برای شرایطی که او در پرونده توییتر، مجبور به عقب نشینی شود، ضروری بوده است.

 مدیرعامل تسلا در ماه گذشته از خرید توییتر انصراف داد. او اعلام کرد این شرکت درباره حساب های غیرواقعی اطلاعات درستی ارائه نکرده است. با این حال، توییتر از ماسک شکایت کرده است. غول شبکه های اجتماعی پیش بینی می کند دادگاه ماسک را به تکمیل خرید توییتر با قیمت 54.20 دلار برای هر سهم مجبور کند.

غیر از توییتر، تسلا با پیگیری های دو نماینده کنگره آمریکا درباره امنیت خودروهای این شرکت رو به رو شده است. رویترز نوشت تصادف خودروهای برقی تسلا باعث شده دو نماینده دمکرات کنگره از ریاست کمیته های فرعی نظارت بر ایمنی خودروها  بخواهند درباره این تصادف ها تحقیق کند. این دو نماینده در نامه ای به این نهاد ایمنی خواسته اند آسیب های فوری وسایل نقلیه موتوری برقی مورد بررسی قرار بگیرد چراکه تعداد تلفات ناشی از تصادف وسایل نقلیه ساخت تسلا افزایش یافته است.

تسلا از جمله شرکت های صاحب نام در ساخت خودروهای برقی و خودران است. در بازار خودروهای خودران رقابت بزرگی بین شرکت های مختلف در جریان است. شرکت بایدو به تازگی از یک مدل خودرو مینی وان رونمایی کرده که تاکنون 32 میلیون کیلومتر تست را پشت سر گذاشته است. شرکت بایدو م گی گوید توانایی های این ون خودران در رانندگی، با راننده ای با سابقه 20 ساله قابل مقایسه است.

مسئولان در بایدو می گویند این شرکت می خواهد تا سال 2028، 800 هزار تاکسی خودران تولید کند. هم چنین این شرکت قصد دارد تا سال 2024، دومین مدل خودران خود را توسعه دهد.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط