با همکاری سازمان توسعه تجارت و اتاق بازرگانی تهران انجام می‌گیرد

حضور بخش خصوصی در نمایشگاه بین‌المللی خدمات تجاری در پکن

...

نمایشگاه بین‌المللی خدمات تجاری 2022 از تاریخ نهم تا چهاردهم شهریور ماه جاری در شهر پکن، پایتخت چین، برپا می‌شود و با همکاری اتاق بازرگانی تهران و سازمان توسعه تجارت، فضایی برای معرفی خدمات شرکت‌های ایرانی در حوزه خدمات گردشگری، فنی‌مهندسی، فناوری اطلاعات و ترانزیت و حمل‌ونقل فراهم آمده است که بنگاه‌های بخش خصوصی می‌توانند از آن بهره‌برداری کنند.

با همکاری اتاق بازرگانی تهران و سازمان توسعه تجارت امکان ارائه خدمات شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی خدمات تجاری پکن 2022  (China-Beijing International Fair for Trade in Services) که از 31 آگوست تا 5 سپتامبر  2022 مقارن با نهم تا چهاردهم شهریور ماه برگزار می‌شود، فراهم شده است.

طی این همکاری فضایی در اختیار اتاق تهران قرار گرفته که با تجهیز و غرفه‌سازی در آن، میزهایی در اختیار شرکت‌هایی که توان حضور و ارائه خدمات خود را در این نمایشگاه داشته باشند، قرار داده می‌شود. مقرر شده است در این نمایشگاه بین‌المللی، بنگاه‌های ایرانی که در حوزه خدمات در چهار رشته فناوری اطلاعات، خدمات گردشگری، خدمات فنی و مهندسی، و خدمات حمل‌ونقل و ترانزیت فعالیت دارند، حضور داشته باشند.

میزبانی نمایشگاه بین‌المللی خدمات تجاری پکن 2022 (CIFTIS) به طور مشترک برعهده وزارت بازرگانی جمهوری خلق چین و شهرداری پکن است و سازمان تجارت جهانی، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد، و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، از واحدهای پشتیبان دائمی آن هستند.

در حال حاضر این نمایشگاه، در 12 حوزه از زمینه‌های تجارت خدمات تعریف شده توسط سازمان تجارت جهانی را پوشش می‌دهد که شامل خدمات تجاری، خدمات ارتباطی، خدمات ساختمانی (ساخت‌وساز)، خدمات فروش، خدمات آموزشی، خدمات زیست‌محیطی، خدمات مالی، خدمات بهداشتی و اجتماعی، خدمات گردشگری، خدمات فرهنگی و ورزشی، خدمات حمل و نقل و غیره می‌شود.

این نمایشگاه به عنوان سومین نمایشگاه عظیم چین بعد از نمایشگاه صادرات و واردات گوانجو و نمایشگاه بین‌المللی واردات شانگهای شناخته می‌شود که در حال تبدیل شدن به یکی از نمایشگاه‌های مهم در زمینه تجارت خدمات بین‌المللی برای گسترش ایده‌ها، تنظیم عرضه و تقاضا، به اشتراک‌گذاری فرصت‌های تجاری و گسترش توسعه به صورت برد- برد در جهان است.

با توجه به اهمیت نمایشگاه پکن، سازمان توسعه تجارت ایران نیز اعلام کرده است که فضایی را در این نمایشگاه مهم برای بخش خصوصی درنظر گرفته است که در اختیار اتاق بازرگانی تهران قرار می‌گیرد. با توجه به کمبود وقت تا زمان برگزاری این نمایشگاه، قوانین نسبتاً سخت‌گیرانه چین برای قرنطینه و مقابله با شیوع کرونا و مسائلی مانند اخذ ویزا و پرواز، شرکت‌هایی فعال در چهار حوزه یاد شده (خدمات گردشگری، خدمات فنی و مهندسی، خدمات فناوری اطلاعات و خدمات ترانزیت و حمل‌ونقل) که شرایط حضور در این نمایشگاه و برخورداری از فضای رایگان فراهم شده را دارند، می‌توانند (در روزها و ساعات کاری) با معاونت کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران به شماره 88174472 یا 88714473 تماس بگیرند.

سایت نمایشگاه را اینجا ببینید.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط