برای سومین بار

استارتاپ «میاره» سرمایه جذب کرد

...

در شرایطی که به نظر می رسد بازار تحویل مرسولات کسب وکارها به انحصار شرکت های مشخصی درآمده، استارتاپ «میاره» از حرکت اول سرمایه جذب کرد.

استارتاپ «میاره» » در تابستان سال جاری به جمع استارتاپ های سرمایه پذیر از حرکت اول پیوست. حرکت اول، از زیرمجموعه های شرکت ارتباطات سیار است که از دو سال گذشته، در بیش از 5 استارتاپ ایرانی سرمایه گذاری کرده است. آچاره، جاجیگا، دیجیشی، آدرس، نت باکس، پینکت، نبض، همراه مکانیک و اوبار از استارتاپ هایی به شمار می روند که در سه سال گذشته از این سرمایه گذار خطرپذیر سرمایه جذب کرده اند.

براساس گفته های مدیران حرکت اول، همراه اول قصد دارد در زمینه کسب وکارهای دیجیتال به بازیگر اصلی تبدیل شود. هم چنین حرکت اول، این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر برای سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی در اکوسیستم استارتاپی ایران تا پایان سال1401 برنامه ریزی کرده است.

استارتاپ «میاره» » که در تابستان سال جاری از  حرکت اول سرمایه گرفته، در سال 95 و در مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف کار خود را آغاز کرده است. رهنما ونچرز، شرکت آوند و ادونچرز از نخستین سرمایه گذاران در این استارتاپ به شمار می روند. «میاره» در سومین دور از جذب سرمایه، از حرکت اول سرمایه گرفته است.

استارتاپ «میاره» در زمینه تحویل مرسولات با استفاده از پیک موتوری فعالیت می کند. مشتریان «میاره»  بیشتر رستوران ها و کسب وکارهایی را شامل می شود که در 2 سال اخیر به جمع کسب وکارها با خدمات آنلاین پیوسته اند. براساس خبری که روابط عمومی حرکت اول منتشر کرده، استارتاپ «میاره»  در سال های اخیر به سرعت به سهم قابل توجهی از صنعت لجستیک ایران رسیده است. به گفته مدیران «میاره» ، این استارتاپ تنها در داخل تهران خدمات می دهد. به طور تقریبی سهم این استارتاپ از بازار تحویل مرسوله با موتور 10 درصد است و این رقم درحال رشد است. بنیانگذاران «میاره»  می گویند بیشتر به خدمات آفلاین به جای تحویل مرسوله آنلاین می پردازند. به گفته امیراحمد برکتین، بازاریابی «میاره»  به طور عمومی انجام نمی شود و این استارتاپ به طور مستقیم با کسب وکارها ارتباط برقرار می کند. به گفته هم بنیانگذار و مدیرعامل این استارتاپ در پادکست زوم، حجم بازار تحویل مرسولات به اندازه ای بزرگ است که کسی نمی تواند در این بازار ادعای انحصار کند. بنابراین «میاره» در رقابت با شرکت هایی مثل اسنپ و الوپیک فعالیت نمی کند.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام