ایلان ماسک از توییتر شکایت کرد

قرارداد فروش غول شبکه های اجتماعی پا در هواست

...

مدیرعامل تسلا نظر هیئت مدیره توییتر را با قیمت 54.20 دلار برای هر سهم از این شبکه اجتماعی جلب کرد. اما در هشتم جولای، او اعلام کرد این قرارداد به دلیل گمراهی در مورد حساب های اسپم و فیک، فسخ می شود. حالا دادگاه درباره ادعای طرفین نظر داده است.

ایلان ماسک از توییتر شکایت کرده است. مدیرعامل تسلا می گوید قرارداد خرید توییتر بی اثر است. به گفته ماسک توییتر او را درباره حساب های فیک و اسپم گمراه کرده است. دادگاهی که این پرونده حقوقی در آن تشکیل شده، به تازگی یک ادعا را رد کرده و شکایت دیگری از ایلان ماسک به پرونده اضافه شده است. 

به گزارش الجزیره انگلیسی،  ایلان ماسک علیه توییتر پرونده حقوقی تشکیل داده درحالیکه غول شبکه های اجتماعی به دلیل ترک قرارداد خرید آن با قیمت 44 میلیارد دلار از ایلان ماسک شکایت کرده است. ماسک خود را متعهد به قرارداد خرید توییتر می داند، اما در شرایطی که این شبکه اجتماعی، به مواد قرارداد پایبند باشد.

مدیرعامل تسلا نظر هیئت مدیره توییتر را با قیمت 54.20 دلار برای هر سهم از این شبکه اجتماعی جلب کرد. اما در هشتم جولای، او اعلام کرد این قرارداد به دلیل گمراهی در مورد حساب های اسپم و فیک، فسخ می شود.

چند روز پس از انتشار این خبر، توییتر از ایلان ماسک شکایت کرد. این شرکت اعلام کرد ماسک باید به قرارداد خرید این شبکه اجتماعی متعهد بماند. پرونده حقوقی 164 صفحه ای که ماسک علیه توییتر تشکیل داده محرمانه است با این حال براساس قوانین دادگاه او باید نسخه ای از این پرونده را با ویرایش اطلاعات مهم، عمومی کند.

توییتر مدعی است ماسک از حساب های کاربری جعلی به عنوان بهانه ای برای خروج از قرارداد استفاده می کند. همچنین این شبکه اجتماعی به تخمین هایش از حساب های کاربری جعلی اشاره کرده است.

 توییتر می گوید ایلان ماسک به دنبال حجم بزرگی از داده هاست که ارائه آن به او، ربطی به قرارداد ندارد. اما دادگاه در روز جمعه اعلام کرده  بررسی ها این ادعای توییتر را تایید نمی کند.

مدیرعامل توییتر، پاراگ اگراوال می گوید شرکت توییتر به قرارداد فروش این شبکه اجتماعی به ایلان ماسک متعهد است و قصد دارد این قرارداد را به سرانجام برساند. با این حال، مشخص نیست با تصمیم ماسک قرارداد معامله توییتر به کجا برسد. در جمعه ای که گذشت، ایلان ماسک از کریسپو، دارنده 5.500 سهم از توییتر هم شکایت کرده است. کریسپور از سهامدارانی است که از دادگاه خواسته است، مدیرعامل تسلا را به انجام قرارداد پایبند کند.  

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام