وقتی بازار ارزهای دیجیتال می ریزد

سرمایه گذاران کم درآمد، رمزارزهایشان را می فروشند

...

65 درصد از دارندگان ارزهای دیجیتال که در زمان ریزش بازار ارزهای خود را فروخته اند، از گروه های کم درآمد جامعه به شمار می روند.

بررسی ها نشان می دهد در زمان ریزش بازار، بیشتر ارزهای دیجیتال توسط سرمایه گذاران خرد به فروش رفته است. یک شرکت هوش تجاری به نام Civic Science در ایالات متحده آمریکا از هزاران سرمایه گذاران در عرضه ارزهای دیجیتال در این باره نظرسنجی کرده است. 26 درصد از پاسخگویان گفته اند بخش عمده ای از ارزهای دیجیتال خود را فروخته اند، درحالیکه 20 درصد از فروش بخش کمی از دارایی های دیجیتال خود خبر داده اند.

این نظرسنجی نشان می دهد 65 درصد از دارندگان ارزهای دیجیتال که در زمان ریزش بازار ارزهای خود را فروخته اند، از گروه های کم درآمد جامعه به شمار می روند.

نوسان قیمت از دلایل عمده فروش ارزهای دیجیتال یا عدم سرمایه گذاری در این بازار است. با این حال، دلایل دیگر از جمله غیرقانونی بودن معامله و ذخیره بیت کوین در بسیاری از کشورها و عدم آگاهی درباره چگونگی خرید ارزهای دیجیتال در این بین نقش آفرینی می کند. در پیمایش Civic Science 30 درصد از پاسخگویان به غیرقانونی بودن بیت کوین به عنوان دلیل عدم سرمایه گذاری در این بازار اشاره کرده اند درحالیکه 23 درصد، نوسان قیمت را عامل عدم تمایل به این بازار می دانند. هم چنین 10 درصد از پاسخگویان می گویند توانایی مالی ورود به این اکوسیستم را ندارند و 5 درصد اعلام کرده اند نمی دانند چطور باید ارز دیجیتال بخرند.

قیمت بیت کوین با بازدهی مثبت 7.7 درصدی در یک هفته گذشته به 23 هزار و 745 دلار رسیده است. قیمت پرچمدار بازار ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته 0.1- درصد و در یک ساعت گذشته 0.3- درصد افت کرده است. در بازار دیگر ارزهای مجازی از جمله اتریوم، بی ان بی، ایکس آر پی، کاردانو و سولانا هم بازدهی مثبت یک هفته ای ثبت شده است.

هرچند بیت کوین از نوامبر سال گذشته میلادی تا امروز بیش از 65 درصد کاهش یافته اما  در ماه جولای سال 2022، 19 درصد رشد کرده است. هم چنین قیمت اتریوم هم در یک ماه اخیر بیش از 30 درصد افزایش یافته است.

قیمت اتریوم با بازدهی مثبت9.1 درصدی در یک هفته گذشته، به یک هزار و 694 دلار رسید. هم چنین قیمت بی ان بی، با بازدهی مثبت 13 درصدی در یک هفته اخیر، 293 دلار است. قیمت کاردانو با رشد 2.6 درصدی در یک هفته گذشته و 2.8 درصدی در 24 ساعت گذشته به 53 سنت رسیده است. هم چنین قیمت سولانا در هفت روز اخیر 9.5 درصد رشد کرد و این ارز تا پیش از ساعت 11 امروز، با نرخ 44.2 دلار معامله شده است.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام