شبکه اجتماعی ویرگول 4 میلیارد تومان سرمایه جذب کرد

ویرگول نمی خواهد در انتشار محتوای متنی باقی بماند

...

ویرگول، شرکت انتشار محتوای متنی، در بهار سال جاری 4 میلیارد تومان سرمایه جذب کرد.

ویرگول، شبکه اجتماعی که همه می توانند در آن بنویسند و بخوانند، در بهار سال 1401، توانست از شرکت بهمن و صندوق پژوهش نوآفرین 4 میلیارد تومان سرمایه بگیرد. این شبکه اجتماعی اعلام کرده از این سرمایه برای تبدیل ویرگول به کلونی انتشار انواع محتوا استفاده می کند.

به گفته بنیان گذار ویرگول، این شبکه اجتماعی انتشار محتوای متنی اکنون بیش از یک میلیون و 700 هزارکاربر ثبت نامی و بیش از هفت میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. هم چنین 390 هزار پست در ویرگول منتشر شده است. به گفته پیمان امیدی، از آغاز سال جاری تا مردادماه، میزان خوانش مطالب در این شبکه اجتماعی به طور میانگین بیش از 130 هزار ساعت، یعنی نزدیک به 15 سال ارزیابی شده است.

به گفته آجودانیان، مدیرعامل ویرگول، تعداد مخاطبین این شبکه اجتماعی  در سال گذشته ۴۰ میلیون نفر و تعد کاربران ثبت‌نامی ویرگول یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بوده‌ است. مدت‌زمان مطالعه در ویرگول در سال ۱۴۰۰ نیز بیش از ۱۱۶ سال معادل ۶۱۳۵۳۴۴۰ دقیقه بوده است. همچنین در حال حاضر ماهانه هفت میلیون کاربر از ویرگول استفاده می‌کنند و در این سایت مقاله و مطلب می‌نویسند و در سال گذشته بیش از ۳۷۰ هزار مقاله در ویرگول منتشر شده است.

بیشتر کاربران ویرگول در بازه سنی 20 تا 30 ساله اند. سهم افراد در این گروه سنی از کل کاربران ویرگول به 42 درصد می رسد. به گفته امیدی «گروه دوم کاربران فعال ویرگول، افراد ۳۰ تا ۵۰ سال هستند. این در حالی است که حدود ۲۳ درصد از کاربران ویرگول را افراد نوجوان و زیر ۲۰ سال تشکیل می‌دهند. با تمام جوانی کاربران ویرگول، حدود 3 درصد کاربران ویرگول افراد میانسال و بالاتر از ۵۱ سال محسوب می‌شوند».

ویرگول قرار است از سرمایه 4 میلیارد تومانی برای توسعه به اشتراک گذاشتن انواع محتوا استفاده کند. هم اکنون در سایت ویرگول امکان انتشار محتوای صوتی برای کاربران فراهم شده است. به گفته مدیران در ویرگول، این شرکت قصد دارد به نخستین پتلفرم انتشار محتوای متنی در ایران تبدیل شود. آجودانیان مدیرعامل ویرگول به رسانه ها در این باره گفت :«در نظر داریم به یک کلونی از محتواهای مختلف تبدیل شویم. صرف نظر از اینکه مخاطب چه نوع محتوایی پیاده‌سازی می‌کند، تبدیل خودکار صوتی انجام می‌شود و تبدیل صوت به متن که در حال حاضر نیز در پلتفرم ویرگول محقق شده این امر را توسعه می‌دهد».

ویرگول در چهاردهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران در اسفندماه سال 1400، در بخش سرویس های بلاگ، شبکه اجتماعی و انجمن های آنلاین و پیام رسانه ها به عنوان برنده گروه داوری انتخاب شد.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام