توییتر ایلان ماسک را مقصر شناخت

افزایش کاربران، کاهش درآمد

...

توییتر آخرین گزارش از وضعیت عملکرد این شبکه اجتماعی را منتشر کرد. کاهش درآمد سالانه با وجود افزایش تعداد کاربران فعال از پیامدهای بازار چالش برانگیز اخیر برای توییتر بوده است.

خرید توییتر توسط ایلان ماسک با مبلغ 44 میلیارد دلار به رویارویی طرف های معامله در دادگاه کشیده شد. در این شرایط، توییتر آخرین گزارش از عملکردش را منتشر کرد تا به بخشی از ابهام های طرح شده درباره این شبکه اجتماعی توسط  ایلان ماسک پایان دهد. به گزارش سایت سوشال مدیا تودی، ماسک در بسیاری از چالش هایی که به کاهش درآمد سالانه توییتر انجامید، مقصر است.

توییتر در گزارش خود اعلام کرده در یک فصل 9 میلیون کاربر فعال در روز به مجموع کاربران این شبکه اجتماعی افزوده شده است که مجموع کاربران این شبکه اجتماعی را به 238 میلیون رسانده است.

تنها 2 میلیون کاربر تازه  از ایالات متحده آمریکا به جمع کاربران افزوده شده است. توییتر جزییات بیشتری درباره ملیت دیگر کاربران افزوده شده به این شبکه اجتماعی ارائه نکرده است. با این حال کشورهای ژاپن و هندوستان پس از آمریکا در رتبه های دوم و سوم از نظر تعداد کاربران توییتر قرار گرفته اند.

از دیگر نکات مهم در گزارش توییتر، عدم افزایش قابل توجه کاربران این شبکه اجتماعی در ایالات متحده آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ است. دونالد ترامپ از این شبکه اجتماعی به عنوان رسانه ای کلیدی استفاده می کرد. گزارش توییتر نشان می دهد پس از حذف اکانت ترامپ در این شبکه اجتماعی، از ژانویه سال 2021، تعداد کاربران آمریکایی توییتر افزایش یافته است.

گزارش توییتر نشان می دهد درآمد این شبکه اجتماعی در فصل دوم سال جاری میلادی به 1.18 میلیارد دلار رسیده که یک درصد نسبت به درآمد سالیانه قبلی کاهش یافته است.

این شبکه اجتماعی افزایش تعداد کاربران را به تلاش های این شرکت برای ترویج گفت وگو در جهان و کاهش درآمد سالیانه اش را به اثرگذاری صنعت تبلیغات نسبت داده است. هم چنین، ابهام های ناشی از کنش های ماسک در خرید توییتر از دیگر دلایل این شبکه اجتماعی برای کاهش درآمد سالیانه عنوان شده است.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام