دربازدید رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از بیمارستان بازرگانان مطرح شد

رضایتمندی 99 درصدی مراجعان از بیمارستان بازرگانان

...

در بازدید رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران از بیمارستان بازرگانان، اعلام شد که بنا بر ارزیابی و پیگیری وضعیت مراجعه‌کنندگان به این مرکز درمانی بعد از ترخیص، میزان رضایت بیماران 98.97 درصد بوده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی صبح یکشنبه 12 تیرماه، در بازدید از بیمارستان بازرگانان، از نزدیک با روند نوسازی و بهسازی این بیمارستان به منظور توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی این بیمارستان که تحت مدیریت اتاق بازرگانی تهران قرار دارد، آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این بازدید اعضای هیات رئیسه و دبیرکل اتاق تهران، حسینعلی شهریاری را همراهی کردند و با ارائه توضیحاتی، فرآیند اداره بیمارستان بازرگانان و تلاش اتاق تهران در راستای تحقق اهداف مسئولیت اجتماعی این نهاد بخش خصوصی را تشریح کردند.

همچنین رضا محمودی، مشاور امور اجتماعی وزیر بهداشت و دبیر خیرین سلامت و مشارکت مردمی، محمد جواد حیدری‌پور مدیرکل خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت، محمود نجفی‌عرب رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران و محمدرضا رمضانی معاون پارلمانی اتاق ایران نیز حضور داشتند و از بخش‌های مختلف بیمارستان بازرگانان بازدید کردند.

بهزاد کلانتری، رئیس بیمارستان بازرگانان، با اشاره به آغاز نوسازی و تجهیز این بیمارستان همزمان با بازگشت مدیریت این مرکز درمانی به اتاق تهران از سال 1395، از احداث بخش‌های جدید با کمک اعضای اتاق تهران و خیرین بخش ‌خصوصی خبر داد و یادآور شد که در حال حاضر، تعداد تخت‌های فعال در بیمارستان بازرگانان به 155 تخت رسیده‌است.

وی با اشاره به تجهیز دپارتمان قلب بیمارستان بازرگانان و یادآوری اینکه تعداد مراجعه‌کنندگان به این بخش از بیمارستان از 218 هزار نفر در سال 96 به 315 هزار نفر در سال 1400 افزایش یافته‌است، افزود: بر اساس نتایج بخش ارتباط با مشتریان اتاق تهران، میزان رضایتمندی مراجعه‌کنندگان به بیمارستان بازرگانان طی سه ماهه اول امسال، به 98.97 درصد رسیده است.

مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران، نیز با اشاره به همراهی خیرین نیکوکار از بخش خصوصی در تجهیز و نوسازی بیمارستان بازرگانان، یادآور شد که اتاق تهران در تلاش است تا با ارائه مدیریت کارآمد و مبتنی بر دانش روز، خدمات نوین درمانی را در بیمارستان بازرگانان که در جنوب شرق تهران واقع است، ارائه دهد. به گفته وی، پس از بازگشت مدیریت بیمارستان بازرگانان به اتاق تهران در سال 1395، بازسازی و احیای این مرکز درمانی در دستورکار پارلمان بخش خصوصی پایتخت قرار گرفت و تلاش سال‌های اخیر اتاق تهران، خیرین بخش خصوصی و کادر درمان و پرسنل بیمارستان بازرگانان، نتیجه قابل ارزنده‌ای به همراه داشته و امروز از بیمارستان بازرگانان به عنوان یکی از مجهزترین بیمارستان‌های تهران یاد می‌شود.

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز پس از بازدید این بیمارستان، تلاش‌های اتاق تهران و نیکوکاران بخش ‌خصوصی را در نوسازی، بهسازی و توسعه این بیمارستان ستود و تصریح کرد که این مرکز درمانی، نمونه‌ بارز و عینی از ظرفیت و توان بخش خصوصی در اداره امور را به نمایش گذاشته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه حوزه درمان و سلامت در کشور، به دنبال تحولات رخ داده در روند سیاست‌های ارزی، با چالش جدی مواجه است، افزود: با مدیریت بهینه و کارآمد از سوی بخش‌ خصوصی، می‌توان از بار مشکلات این بخش کاست.

 

• گزارش تصویری

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط